RSS
wtorek, 21 listopada 2017

jutro a w zasadzie już dziś coś ciekawego jak to bloger udał się na wódkę urodzinowa do ojca mojego kolegi... no i co z tego wynikło. 

poniedziałek, 20 listopada 2017

UWAGA! UWAGA! UWAGA!

Rolnicy ( 3 tysiące) „walą” na Warszawę !

Żądają ,aby Szydło do 7 grudnia :

1. wypierdzieliła ze stołków ministerialnych Szyszko i Jurgiela 

2. sanitarnego odstrzału dzików

3. przyjęcia nowego Prawa Łowieckiego autorstwa OPZZ 

4. zakazu egzekucji komorniczych

5. zmiany ustawy o Izbach Rolniczych ,o Funduszach i Promocji 

6. połączenia resortów środowiska i rolnictwa w jeden urząd.

hmm a jutro coś ciekawego w temacie... I pamiętacie co powiedział Krzysztof Jackowski o proteście rolników pod Sejmem latem 2017 roku... być może lato zamieniło się w późną jesień? 

coś z facebooka 

Artur Sierawski – nauczyciel historii.

Sprawdziłem konkursy kuratoryjne z historii oraz WOS-u i szczególnie zaciekawił mnie konkurs pt. "Znani i nieznani bohaterowie opozycji lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych".

Okazuje się, że warszawskie kuratorium postanowiło napisać historię Polski na nowo. Spośród bohaterów konkursu znalazł się Antoni Macierewicz, Kornel Morawiecki i Lech Kaczyński. Nie pojawili się za to: Lech Wałęsa, Tadeusz Mazowiecki, Jacek Kuroń.

Rozumiem, że Lech Kaczyński był opozycjonistą, Antoni Macierewicz współzałożycielem KOR-u. 
Zasług nie można im odebrać, należy im się pamięć, ale na litość boską: Gdzie w tym wszystkim jest jakiś umiar, proporcje czy zdrowy rozsądek?

Nagle oto wyrzuca się z kart historii postacie znane na cały świecie: legendę Solidarności i noblistę - Lecha Wałęsę, Tadeusza Mazowieckiego - pierwszego niekomunistycznego premiera, Jacka Kuronia, jednego z przywódców opozycji PRL.

Po co? Tylko po to, by kreować nowych bohaterów. Bohaterów PiS-owskich!

nowy wierszyk ze szkoły... według "na tapczanie siedzie sobie leń"

w PiSie siedzi sobie leń

nic nie robi cały dzień. 

"o wypraszam ja sobie

jak to ja nic nie robię?

a kto drzewa wykarczował?

a kto Ojcu kasy dodał?

kto gimnazja zlikwidował?

kto teatry cenzurował?

kto roztrzaskał limuzynę?

kto zakazał ubić świnię?

kto podatki zrobił nowe?

kto wykończył polskie konie?

kto dług podniósł do BILIONA!!!?

a kto Tuska dziś pokona?

kto się zbłaźnił w Europie?

kto pogrzebał Lecha w grobie?

kto Trybunał rozpierdzielił? 

kto Polaków tak podzielił?

a kto wciskał dzisiaj pic?

to wszystko nazywa się nic???"

czy jeszcze ktoś pamięta w Raszynie jak radni się zbłaźnili i chcieli zmieniać nazwę ulicy Waryńskiego bo wchodziła ustawa o zmianie ulic tych co to się z komunizmem kojarzyli. Czas na zmianę był do 4-go wrześnie. Panie Marcinkowski i jak z tą zmianą nazwy ulicy Waryńskiego? To co Waryński jednak zostanie, nie był komunistą, o jakże mi przykro bo już liczyłem tak bardzo na nową nazwę "katastrofy smoleńskiej" lub coś w tym tonie. 

oczywiście zmianie nie uniknęła ale Armii Ludowej w Warszawie przemianowana na Lecha Kaczyńskiego. No i super... no bo przecież kto to była ta Armia Ludowa? Połowa a jak nie lepiej to bandyci i s******ny, podobnie jak z tymi "wyklętymi" gdzie połowa to nie bynajmniej ministranci ks. proboszcza z Podlasia byli. No jak w życiu... są ludzie i ludziska są kulsony i kulsoniska jak to mawiał Józef P. Moim zdaniem akurat Lech Kaczyński nie pchałby się przed szereg i o swej alei nie marzył (no chyba, że na Powązkach) więc może trzeba było jednych "dobrych" tzw ludowych zamienić na tych też "dobrych" "wyklętych". A żeby mi ktoś nie zarzucił, że "wyklęci" jednak to dobre chłopaki byli niech poczyta sobie życiorys niejakiego ps. "Rajsy" ten to dopiero "dobry" chłop był. 

oczywiście dziś jedni zmieniają ulice jutro drudzy będą zmieniać i żeby być pierwszym w temacie to ja już dzis proponuję zmianę nazwy ulicy Nowogrodzkiej na Ciemnogrodzką (od ciemnogrodu)

no dobrze żarty żartami a teraz coś co mnie powaliło. Jenak TVPiS poradziło sobie ze ściąganiem należności za abonament tzw radiowo-telewizyjny bo dziś jak ujawnia pewien obywatel dostał sms-a z powiadomieniem, że na jego konto weszła egzekucja z Urzędu Skarbowego w Wołominie na kwotę 461,77 pln-a za ów niezapłacony abonament. Czyli jak widać rusza machina ściągalności. Można... można i nic na to nie poradzicie. No chyba, że tak jak Jarosław K. nie będziecie posiadać konta... 

a zajęcie nastąpiło co ciekawe na konto PKO Bank Polski S.A. (wydział obsługi zajęć egzekucyjnych). 

już widzę prezesa Kurskiego uśmiechniętego od ucha do ucha... 

no i proszę c.d. pytań. Dla TW Zaręby mogą być to za trudne pytania* 

Pan Andrzej Zareba
Wójt Gminy Raszyn

Szanowny Panie Wójcie,
Na podstawie Ustawy o dostępie do informacji publicznej proszę o udostępnienie mi następujących informacji:
1. W jaki sposób Gmina Raszyn planuje wykorzystać budynek przy ul. Godebskiego 1 w Raszynie, w którym wcześniej zlokalizowane było przedszkole nr 1?
2. Czy planowane jest przekazanie w jakiejkolwiek formie prawnej budynku przy ul. Godebskiego 1 w Raszynie radnej (...) ?
3. W skład kompleksu Austerii poza budynkiem głównym wchodzą poczta, stajnia, wozownia i dziedziniec. Czy planowane jest wyburzenie części budynków Austerii?
4. W jaki sposób Urząd Gminy Raszyn będzie ochraniał cały kompleks Austerii, mając na uwadze zmniejszenie środków na ochronę obiektów?
5. Czy Wójt Gminy Raszyn ma świadomość, że cała Austeria jest kompleksem zabytkowym i jako taka podlega ochronie?
Proszę o zachowanie ustawowego terminu na udostępnienie informacji publicznej.

z wyrazami szacunku. 

*pytania zadane przez mieszkańca Gminy Raszyn... i niech się cieszy, że jeszcze ktoś podpisuje z wyrazami szacunku. Bo jak wiadomo i nie ma co ukrywać w/w TW szacunku do niektórych mieszkańców nie ma. 

a tak na marginesie spróbuję ja odpowiedzieć (czyli poczuć się jakbym to ja był Wójtem... czytaj "nie mam, nie zrobię, nie wiem i co mi zrobicie"... czyli, to ja tu jestem Wójtem, tfu kierownikiem tej szatni i co pan mi zrobisz...

1. No a w jaki można wykorzystać dom blisko kościoła, proszę pomyśleć? Przecież nie otworzymy tam "domu uciech" przy kościele bo ksiądz by nas od razu obsmarował, a może nie koniecznie? Domu gry też nie otworzymy choć ja bym tu miał trochę inne zdanie, ale za to może coś da się zrobić w tym temacie w Austerii? Tak więc przy kościele "szanowny" panie to ja Wójt widzę tylko jedno rozwiązanie na wykorzystanie budynku, ale akurat teraz nie mam ochoty o tym informować. 

2. A co to radna nie człowiek? Może ma jakiś pomysł na ów budynek więc niech sobie ten pomysł w życie wprowadza. A budynek jako przedszkole zagrażał w swej formie więc niech idzie w prywatne ręce, a co tam Gmina bogata i nie zbiednieje... Jeden w tą czy w tamtą... A radna będzie już wiedziała lepiej ode mnie jak budynek wykorzystać. 

3. A jak przepraszam "szanowny" pan sobie wyobraża zrobić to co zamierzaliśmy i jak dumnie w moje TUBIE propagandowej pokazaliśmy. I o jakich budynkach pan mówi? O tej ruinie obok? Nie takie ja na Szmulkach widziałem i nie takie się koparką rozpieprzało w ciągu kilku godzin by krzyku nie było. Panie "kochany" na slamsy to ja się już napatrzyłem u siebie na dzielnicy, a Raszyn to nie Szmulowizna, tu dziadostwa nie będzie. Bez wyburzenia jak powiedziałem się, nie obejdzie. Hmm, że co, że jakiś zabytek pan powie... No to patrz pan co z Pałacem Kultury nasi zrobią w jedną chwilę i też ponoć zabytek. 

4. A po jaką cholerę ochraniać coś co już się samo roz... (wie pan co. Jak będziemy chronić to jak ma się roz... (czytaj samo podpalić lub tym podobnie). Szkoda kasy, lepiej wydać na jakąś imprezę... O np na Andrzejki i już zapraszam. Wódy, znaczy wody święconej nie zabraknie (jak zawsze). Tyle, że z uwagi iż bloger jeden ma oczy otwarte (jeszcze) to musimy lać z pod stołu. A specem tu jest jeden radny z Rybia co to nawet kropelki nie rozleje choć kieliszka nie widzi. Musimy go do Mam Talent wysłać... 

5. Wójt ma świadomość bo gdyby nie miał "szanowny" panie to by Wójtem nie był. Trzeba mieć na czym czapkę nosić. Powtarzam raz jeszcze po cholerę chronić coś co i tak zapewne już niebawem się samo podpali? A tak kasę zaoszczędzoną opiszemy w Kurierze Rodzinnym pod hasłem "GOSPODARNY WÓJT SZUKA OSZCZĘDNOŚCI, odmawiając sobie od ust wszystkiego dla dobra Was Mieszkańców" i znów kolejne 4 lata koryta... Bo ludzie dziś panie to kupią wszystko byleby ładnie zapakować. A co z tego, że w środku śmierdzi ale opakowanie ładne.

tak więc z wyrazami "szacunku" pozdrawiam i oby nam się... darz stół (pełen na Andrzejki)

p.s. terminu nie zachowałem bo jak powiedziałem ja tu jestem Wójtem i co pan mi zrobisz?  

UWAGA!!! To nie żart... jak podaje na facebooku mieszkaniec naszej gminy Andrzej Zawistowski...

Nie wiem, co tak bardzo chce ukryć nasz Wójt Andrzej Zaręba, że wbrew prawu ukrywa wykorzystywanie działek, należących do gminy, czyli do nas wszystkich. Ale spokojnie, dowiem się. Skoro decyzja Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Warszawie jest dla Zaręby mało ważna, to może sprawa sądowa nauczy go szacunku dla mieszkańców.

jak znam Andrzeja to nie żartuje panie Zaręba a więc widzę, że jeden Andrzej chce drugiemu Andrzejowi zepsuć "miłe" Andrzejki. Pewnie jak co roku impreza na 102... No ale do rzeczy kolego Andrzeju trzymam kciuki by ci się udało, bo tak się składa, że ja też mam nakaz by Zaręba (Wielki Wójt Gminy Raszyn) udzielił mnie zwykłemu mieszkańcowi, szaremu obywatelowi odpowiedzi w pewnym temacie. Nie udzielił, więc postanowiłem szukać wiedzy gdzie indziej i też SKO nakazało mu udzielić mi odpowiedzi. No cóż Wójt miał inne zdanie w temacie (czytaj miał mnie gdzieś) a tym samym SKO. Jak się tobie uda (powtarzam trzymam kciuki) to i ja pójdę za tobą w twoje ślady. A co do Zaręby... PUK, PUK panie Wójcie może jednak ktoś (zwykły obywatel) nauczy pana szacunku do ludzi i odpowiadać na pytania. Mam nadzieję, że tak się stanie.

a teraz trochę historii... A poszło na początku o pewną działkę na Grocholicach (jak to mawiał Jan Paweł "jak się pomylę to mnie poprawcie") otóż działkę tę "użyczyła" sobie pewna mieszkanka Grocholic tak się też składa, że na tej działce "urzęduje" też brat naszego radnego powiatowego (???) tak, tak mojego "ulubionego" powiatowego. No i Andrzej zadał pytanie Zarębie w temacie tej działki... Jak wiadomo "Wielki" Wójt maluczkim nie musi odpowiadać, no to Andrzej zapytał o inne działki gminne (czyli nasze wspólne) . Jak widać też nie dostał odpowiedzi. Odwołał się więc do SKO i to nakazało Zarębie by udzielił odpowiedzi, ten widać dalej ma mieszkańca jak i mnie w (wiecie gdzie) a więc Andrzej jak widać (nie grozi bynajmniej a tak zrobi) nauczy Zarębe rozumu i będzie w końcu w Raszynie Prawo i będzie Sprawiedliwość. 

p.s. pewnie po ujawnieniu zamiaru dziś szybko Zaręba odpowie bo jednego czego mu brakuje w Raszynie jako "sukcesu" tej władzy to wyroku sądowego, prawda panie Zaręba?

niedziela, 19 listopada 2017

z życia wzięte... 

Inżynier umarł i poszedł do piekła. Szybko zaczął mu przeszkadzać niski poziom życia w piekle i zaczął projektować oraz budować usprawnienia. Po jakimś czasie mieli klimatyzację, spłukiwane toalety i ruchome schody a inżynier stał się bardzo popularnym facetem.
Pewnego dnia Bóg dzwoni do Szatana i pyta drwiąco:

- No i jak tam u was na dole?

- Zajebiście, mamy klimę, spłukiwane kibelki, ruchome schody i nikt nie wie, z czym inżynier jeszcze wyskoczy - odparł Szatan

- Co?!? Macie inżyniera?!? To pomyłka, nigdy nie powinien trafić na dół, wyślijcie go do nas.

- Zapomnij. Podoba mi się inżynier w załodze. Zatrzymuję go.

- Wysyłaj go na górę albo cię pozwę!

Szatan zaśmiał się szyderczo:

- Taa, jasne. Ciekawe skąd weźmiesz prawników?

ponoć dziś cały kościół katolicki obchodzi Światowy Dzień Ubogich... a co na to biznesmen w Torunia? Pewnie siedzi i czeka na kolejne dotacje od państwa i wpłaty od tych którzy dali się przekonać, że w/w przymiera głodem. Ciekawe tylko jedno czy dzisiejsza taca w kościołach w całej Polsce została przekazana ubogim... Ubogim czyli księżom katolickim. 

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 2092