RSS
piątek, 01 sierpnia 2014

dziękuję za zdjęcia z kolonii" choć są słabej jakości to może jednak otrzymam kolejne lepszej jakości tak jak pani pisze od innej mamy... o ile tej mamy nie "przekonają" iż nie warto publikować czegoś dla swojego dobra... Jedno jest pewne, że tak być nie powinno. Oczywiście nie mogę otworzyć wszystkich zdjęć więc proszę o dosłanie ich raz jeszcze... z góry dziękuję. 

"czysty" karmił nas cały czas... tym, że nie ma nic wspólnego z Urzędem Gminy... hmm jak widać dużo wie, ale czy wszystko?

Albo Pan naprawdę nic nie wie, albo udaje. I jedno i drugie podważa kwalifikacje. 
Wystarczy zajrzeć do projektu budżetu, żeby zobaczyć, że zadłużenie, o którym Pan pisze to bajka. Na dodatek rośnie (w Pańskich tekstach) z każdą chwilą. 
Pan Wiśniewski, przed poprzednimi wyborami pisał, że zadłużenie gminy (w końcówce kadencji p. Rajkowskiego) wynosiło 30 mln zł. W końcu 2013 r. było na poziomie 39 mln. Wzrost to zatem ok. 9 mln, przy inwestycjach ok. 75 mln w okresie od 2011-2013 r. jest małe. 
I nie sugerujcie, że wiem to z urzędu, bo to są ogólnie dostępne dane. Wystarczy przeczytać ze zrozumieniem i nie uprawiać prymitywnej propagandy. 
Przedwyborcza debata publiczna powinna mieć jakiś poziom. Kłamstwo można zawsze zastosować, ale jak to się ma do uczciwości wobec wyborców - mieszkańców. 
Stosując Pańską retorykę należałoby od razu, z grubej rury - 60 mln, 70 mln, a może 100? Sufit wobec takich kwot jest cierpliwy, a komputer też się nie buntuje. Tylko jak to świadczy o autorze? Jaki ma związek z rzeczywistością. 

zaznaczam że gdy rządy swe objął TW Zaręba to zadłużenie było jakie było (czyli też duże) ale nie takie jak dziś... tyle że Urząd Skarbowy zwrócił na początku roku zarębowego znaczą kwotę pieniędzy na konto Raszyna... ponoć było to 12 milionów... Ale przecież o tym "czysty" nie naPiSze? Co potwierdza Jacek Wiśniewski 

Jak ktoś powołuje się na opinie kogoś innego do jakiejś daty, a na późniejsze nie to można taki stan nazwać zatrzymaniem w rozwoju? Chyba tak. Przed wyborami mogłem powołać się wyłącznie na planowane zadłużenie na 2010 rok. Ale po wyborach była korekta do chyba 21 milionów. Korekta budżetu nie "papierologii". 
W styczniu czy lutym 2011 Gmina Raszyn otrzymała ok. 12 milionów zwrotów, które gdyby Rajkowski dostał 3 miesiące wcześniej to realne zadłużenie Gminy Raszyn na koniec jego kadencji miałoby poziom 9 milionów. I to jest rzeczywista kwota zadłużenia w 2010 roku. Wniosek o te 12 milionów złożył Janusz Rajkowski. Nie było żadnego zrzutu kasy z samolotu oznaczonego emblematami PiS -u, czy nazwiskiem obecnego wójta. Czy w tej kadencji obecnemu wójtowi udało się za jednym wnioskiem wyciągnąć zwrotów z funduszu spójności na taką skalę? Odlotem to jest udawanie, że w budżecie nie zaplanowano ponad 45 milionów długów. Żadna powtarzana brednia w tej sprawie nie zrobi z 45 np. 5 -ciu. 

i nic więcej do dodania...

oczywiście zależy jaki ów "datek" trzeba wpłacić... bo np jak kandydat na radnego ma wydać 1000 pln-a na kampanię to może lepiej jest "wesprzeć" tak na wszelki wypadek komitet "Jedyny i Słuszny" i jak kandydat ów wygra to może się odwdzięczy?... tak przez 4 lata co najmniej miesięcznie po 3000 pln-a... i to jest dobry interes. Proszę mi wierzyć jak będzie publikacja SPRAWOZDANIA to nie zamierzam milczeć i odniosę się do tematu dlaczego komitet rywala był wspierany finansowo przez rodzinę (x i y) gdy wiedzieli oni że ich bliscy członkowie startowali z innego komitetu? Czemu nie wsparli Chmielewskiego? A może tak wierzyli w jego wygraną? A być może dlatego wsparli, że nie wiedzieli że ktoś bardzo im bliski startuje z innego komitetu? Pytań dużo ale wszystko się wyjaśni już po publikacji. Oj będzie się działo tym bardziej że Iwicki zadał kilka pytań komisarzowi wyborczemu... i komisarz też się zdziwi jak zapozna się z materiałami. Wiem że mi jest łatwo o tym mówić gdyż wiem o czym mówię. A wy czekajcie na publikacje... zaprawdę, zaprawdę powiadam wam warto czekać. A może ktoś ma wpływ na Piotra by przyspieszył te wieści... będę mu za to wdzięczny... 

czekam na publikacje SPRAWOZDANIA "praworządnych" za 2010 rok kampanii wyborczej... tam ponoć mają być wpłaty od osób indywidualnych (siedem) które wsparły tę kampanię i... właśnie i są to osoby których członkowie osób działały przy komitecie Mirosława Chmielewskiego (???) a więc... Coś tu dziwnego... I mam nadzieję że jak Iwicki opublikuje coś więcej niż okładkę to ja się odniosę. Dziś trudno powiedzieć jest coś czego się nie widziało a słyszało, że ktoś (x i y) wsparł konkurencję wpłatami. Co dziwne dziś osoby z tych rodzin pracują dla urzędu Gminy... Może sam powinienem wtedy wpłacić jakiś "datek"... a ja głupi wierzyłem, że trzeba coś wygrać.  

Garbate szczęście, to co i nogą powłóczy, chodzi w koszuli w kratę i zawsze nos wyciera o rękaw? (widziałem na własne oczy)

hmm cóż starix ja nie widziałem (i nie chce wiedzieć) ale muszę wierzyć na słowo... 

K...wa,to może nie były kolonie a obóz przetrwania ?

no właśnie starix a może rodzice coś źle przeczytali... może rzeczywiście był to obóz a nie kolonia? A teraz się czepiają Bóg wie czego... na taki obóz albo jadą twardziele ale z mięczaka robi się twardziela. Żeby tak bać się jakiegoś robaka?... 

czwartek, 31 lipca 2014

ktoś mówi że ja dużo piszę a tu proszę rozpisał się nam też i Piotrek...

http://raszyn.blox.pl/2014/07/wPiS-sie-na-liste.html

wPiS się na listę czyli garbate szczęście gminy

Lista tzw. PiS do rady powiatu (na99%) ma wyglądać dosyć osobliwie. 1-Zaręba 2-Klimaszewska 3-Kowal 4-Chmielewski Sikorka doniosła, że w ostatniej chwili ma "wpaść" na jedynkę Kucharski (ten od wycinki drzew i cioci z umorzeniem), gdy Kucharski wejdzie na "jedynkę" to wszyscy spadną o jedną pozycję, bo nikt nie wierzy, że Zaręba odda jedynkę za ostatnie miejsce. Prawda? Ot takie garbate szczęście tej listy. Tylko jak tam się czuje donoszący z indoktrynowanym? Chmielewski z Kowalem to jak Tusk z Macierewiczem. Cóż, Krzysia żal... Kaźde inne miejsce od PiS-iorskiej jedynki to dla niego wstyd. Jedyny godny zaufania. Bo Klimaszewska, Chmielewski itp... Trudno komentować. Zwłaszcza gdy ma się kilka dokumentów urzędowych, ciekawych opowieści, wyniki finansowe GOS... . I kilka donosów zastępcy Rajkowskiego. Ja je mam. ... :-) a Wy chętnie poznacie. Zaręczam.

jak POn będzie jedynką a TW Zaręba dwójką to znaczy że pozostali mogą sobie podetrzeć... A co do Krzysia co go żal to chyba chodzi o Bendkowskiego? Oj szkoda bo tyle ponoć mu obiecywali... Oczywiście jak znam Iwickiego to nie tylko mówi ale to wszystko co obiecał zamieścić to zamieści. Ja osobiście czekam na SPRAWOZDANIE FINANSOWE "praworządnych"... wiem że będzie ciekawie. 

"garbate szczęście"... to takie miłe... 

w temacie kolonii... michał 105 PiSze

Wszystko to pomówienia, te robaki, bałagan i złe jedzenie a pani wójt przepłaci to zdrowiem przez intrygantów i mieszaczy. Dzieci wrociły zadowolone i chcą znowu na te kolonie. Jakieś pytania?

według niego zadowolone a co na to raszynianka? 

Pomówienia??? syf i robactwo.Byłeś jak przyjechały dzieci pod szkołą? Trzeba było być i z nimi porozmawiać w jakich warunkach co niektórzy mieszkali.Kierowniczka chodziła tylko wykłócała się o zamianę pokoi ,bo mieszkać się w nich nie dało.Zdjęć nie zamieszczę ,ale jak jeszcze raz Michał napisze ,że to kłamstwa to zbiorę wszystkie od tych matek co prosiły swoje dzieci o robienie jak najwięcej i je mają . Sanepid był na koloniach ale co dowiemy się jaka była decyzja ?,raczej nie.Jakby ostro zareagowali to zapewne nie mogłyby dzieci na 2 turnus jechać-to by dopiero wójt miał ból głowy. Kasa wydana na ośrodek kultury,albo jakieś premie a tu trza rodzicom oddać wpłaty co nie Michał? Na parkingu P.Dyrektor prosiła tylko o ciszę!!!! jak jedna z matek do niej podeszła. Może teraz przynajmniej na 2 turnusie ulokowali dzieci do lepszych pokoi,w tamtym roku też tak było na pierwszym był syf ,na drugim już warunki,wyżywienie o wiele lepsze. Teraz na drogę powrotną -10-godzinną dostali po 2 jakieś suche kanapki,bo syn ich nawet nie ruszył. Stałam z rodzicami 4-ki dzieci ,wszyscy byli wściekli jak cholera,każde z ich dzieci powiedziało,że w gorszych warunkach nie mieszkało.Jeden tak określił-mamo w moim pokoju są obrz...ściany- tak zareagował w pierwszy dzień jak wszedł do swojego pokoju.I tyle w temacie ...

cytuje starixa... 

To ten prostak robi sobie już lans przedwyborczy? Mam dla niego hasło wyborcze; "głosuj na mnie a policja zapuka do Ciebie o 6 rano"

czytają blog... oj czytają (Iwicki widać też)... dziękuję 

Pinokio "Smutny" Górczyński (czy jakoś tak)

ORMO wiecznie żywe. Kandydat PiS i Zaręby pokazał wiarygodność (ten sam od insynuacji wobec radnych powiatowych). Dla mnie to dno, znakomity kandydat dla upadającego komitetu. Czytaj za http://wtymsek.blox.pl/2014/07/a-co-na-sesji-dzis-soltys-z-Rybia-kandydat-zlozyl.html: /.../dziś sołtys z Rybia (kandydat) złożył pismo do przewodniczącego Marcinkowskiego by odsłuchać (taśmy prawdy) z komisji bezpieczeństwa na której to prosił o interwencję policji na Rybiu mandatową w kwestii parkowanych samochodów. Oczywiście jak prosił tak się stało no i taśmy zostały odsłuchane z których to wynika wyraźnie, że takie słowa padły z ust sołtysa. No i nijak ma się to z tym, że chciano to zataić. A więc nie radny Słoma prosił o dopisanie a prosił o zamieszczenie tego w protokole czego nie było a było wyraźnie powiedziane.więc jeden temat zamknięty... teraz już wiemy komu zawdzięczamy w/w interwencję." Czyli Górczyński chciał fałszować protokół, dokument urzędowy?! To przestępstwo!

no właśnie... 

http://raszyn.blox.pl/2014/07/Pinokio-Smutny-Gorczynski-czy-jakos-tak.html

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 1167
Kto pierwszy pokaże nam swojego BiPa?
Zaręba
Kucharski
Chmielewski
Lechańska
Marcinkowski
Pawlikowski
Smolicha
Klimaszewska
Kuczara
Iwicki

GŁOSUJCIE NA BLOG ROKU 2012 http://www.blogroku.pl/2012/kategorie/wtymsek,zb,blog.html