RSS
czwartek, 18 stycznia 2018

skoro stół należy do radnych jako ich miejsce pracy to może postawić panie Wójcie na środku mikrofon przy widowni by można było tam zadawać pytania i nie przeszkadzać nie daj Boże w ciężkiej pracy Rady Gminy. A tak mamy problem... co ciekawe skoro Wójt twierdzi, że przy stole mogą siedzieć tyko radni to co przy tym stole (czuje się jakby był u siebie) robi Kajper (płci brzydkiej) RED. Kuriera Rodzinnego? Ktoś powie, że pracuje... Hmm no z tego co pamiętam to jeżeli na sesji byli przedstawiciele prasy lokalnej "Kurier Południowy" czy "WPR" to siadali gdzieś z boku (nigdy wśród radnych). Co sprawia proszę powiedzieć i upoważnia pana RED. by siedział jakby radnym był? Skoro wszyscy to wszyscy panie Zaręba. Mam nadzieję, że na kolejnej sesji będzie jakaś zmiana jego miejsca przesiadywania. A tak w ogóle to może zrobić lożę prasową (nie mylić z lożą szyderców) choć ta już jest wśród radnych. 

c.d.n. 

zanim przyszedł czas na mnie to jeszcze mała uwaga co do Wójta vs Zawistowskiego gdzie ten pierwszy zwróci uwagę drugiemu, że jak skończył przemawiać to by opuścił miejsce wśród radnych przy stole bo to jest ich miejsce pracy. Oczywiście szkoda, że przewodniczący Rady Gminy jako gospodarz sesji nie powiedział tego mieszkańcowi a pozwolił, by Wójt od stołu wypędzał. No cóż "zakapior" ze Szmulek pewnie użył by innego słowa, ale nie zmienia to faktu jak się zachował Zaręba. W końcu to my mieszkańcy jesteśmy w Raszynie najważniejsi a nie Wójt bo to my płacimy jemu pensje a nie odwrotnie. Poza tym gdy już ja otrzymałem głos. Gdzie przewodniczący chciał już wątek "sprawy różne zakończyć" no ale jest jeszcze ten sękler. No właśnie jest... I tak na samym początku podziękowałem Góreckiemu za wynik głosowania, gdzie w rozmowie z nim prywatnej przepowiedziałem jej wynik. No cóż nie ma to Andrzeju jak Duda na którego można liczyć. Bo jakby nie on to prędzej Muzułmanin by został papieżem niż miałbyś te sesje nagrywane. 

ale skoro Wójt pogonił Zawistowskiego od stołu to ja zapytałem...

c.d.n (czas na reklamę) 

następnie głos zabrał Andrzej Zawistowski w temacie dożywiania dzieci w szkołach i... przedstawił koszt (na jedno dziecko) z 15 placówek w Polsce w tym kilka na Mazowszu, żeby nie było. Koszt to... UWAGA RODZICE!!! 3.50 - 4.50 pln-a. Od razy podniósł się larum kto za tyle będzie gotował i czego te jedzenie będzie się składać? No tak tyle, że Zawistowski przedstawił to tak, że rodzice płacą 3.50-4.50 a resztę dopłaca Gmina Raszyn. Co oczywiście spowodowałoby iż więcej rodziców byłoby chętnych. Nie mniej a więcej, tylko że gmina ma problem jak tu zdobyć 200.000 pn-ów!!! Bo to kto wykonawcy zapłaci za usługę to jemu jest obojętne byle mu się bilans zgadzał, prawda? Dziś chyba obiad w Raszynie kosztuje 7.60 jak się nie mylę. Poza tym jedna z radnych przekonywała iż dzieci nie to, że nie jedzą bo im nie smakuje ale jak dzieci wolą pizze, hamburgera, czy frytki. Oczywiście, że tak... no bo to zawsze "lepsze" niż nasze polskie sprawdzone. Podobnie jak z piciem, lepiej napić się zachodniego "lepszego" whiskacza niż naszej rodzimej wódy, prawda Wiesiu? Bo po zachodnich trunkach to przynajmniej oddech jest świeższy. Radna z Janek Teresa Nowak próbowała nawet dowcipkować, że pewnie ceny za te posiłki (jeden z Legionowa) to jakieś stare... Zawistowski powiedział, że nie bo ze stron ów placówek na styczeń 2018!!! No i już nie było powodu do dyskusji... Zaś dobrze powiedziała sołtys Raszyna II dwojga nazwisk Wolska-Bielicka... że o gustach i o smakach się nie dyskutuje. I pewnie pani Alu bo jeden woli ogórki a drugi ogrodnika córki. 

p.s. i ciekawe co będzie dalej w temacie. Oczywiście na wczorajszym spotkaniu (tak jak przypuszczałem) nie pojawił się żaden rodzic. Nawet dziś okrzyknięto to na Radzie jako sukces (pewnie Kaiper płci brzydkiej) to opisze jako kolejny sukces Wójta. No cóż nie byli ich sprawa a mieli szansę, tylko jak tu spojrzeć kucharzowi w oczy i powiedzieć, że coś mu nie smakuje? Znacie zasady w gastronomi? Nie... no to UWAGA... jak masz coś do potrawy lub obsługi to zawsze, ale to zawsze zgłaszaj reklamacje/uwagi gdy ci to jedzenie podadzą, nigdy przed!!! Moja dobra rada jako człowieka po szkole gastronomicznej. 

uroki zimy i posiadanie kawałek własnego podwórka. Trzeba wyjść i odśnieżać... swoją drogą jestem ciekaw czy dziś na ulicy Sportowej kierowcy i mieszkańcy zobaczą pług. Z uwagi na to iż będę jeszcze raz później odśnieżał to sprawdzę. Zakładam, że nie zobaczymy pługa no ale proszę mi wierzyć chciałbym w tym przypadku się mylić. 

tak więc za oknami prawdziwa zima śnieżna (bez mrozu jakby co) ale za to na sesji Rady Gminy dziś było gorąco jak na Majorce. Po części przyczynił się do tego sołtys Dawid Jarek Aranowski, który zapytał się przewodniczącego (kolejny po Góreckim co się "czepia") czemu ten nie odpowiedział mu na pismo od marca zeszłego roku. Jarku już lada dzień będzie pierwsza rocznica. Nie martw się i ustaw się w kolejkę. Mnie Zaręba nie odpowiada od czerwca 2016 więc ponad 1,5 roku a ja wciąż ufnie czekam kiedy raczy sobie o mnie przypomnieć. Tak więc "rok nie wyrok dwa lata jak za brata" jak to mawia "zakapior" ze Szmulek. Czyli i ty i ja kiedyś się doczekamy. 

oczywiście Górecki powiedział (i znów podpadł Marcinkowskiemu), że nie może być tak, że przewodniczący Rady Gminy nie odpowiada na pytania. Jak sam powiedział Aranowski żeby choć dostał jakąkolwiek odpowiedź ale, żeby była... 

co ciekawe (c.d. sesji Rady Gminy)... sam pomysłodawca projektu by sesje nagrywać i pokazywać on-line Andrzej Górecki nie głosował w temacie. Czyli zachował się w porządku nie będąc sędziom we własnej sprawie. Szkoda, że ta kadencja Rady Gminy tajemnice którzy (dwoje radnych) głosowało ZA ujawnianiem sesji w sieci zabierze ze sobą do "grobu". Jedno jest pewne ZA jawnością nie był na pewno Dariusz Marcinkowski jak i Marek Bańburski gdyż sam zwrócił później uwagę Góreckiemu czemu nie poparł swego projektu. Na szczęście nie musiał bo i tak w temacie we wtorek (16-go) prezydent podpisał ustawę która właśnie mówi iż gminy mają taki obowiązek. Oczywiście z Góreckim w polemikę wszedł radny Marcinkowski twierdząc, że ten od samego początku wchodzi w przepychanki z nim. No i właśnie Andrzeju Górecki ty dostaniesz jak na dzień dzisiejszy 4-te miejsce (nie biorące) na liście PiS-u a Marcinkowski (jak sam twierdzi sympatyk PO) dostanie na liście PiS-u 1-kę. Czy tylko ja się z tego śmieję? Oczywiście co śmieszne Góreckiego widziano nie raz na miesięcznicy jak popiera Jarosława Kaczyńskiego a Marcinkowskiego nie... Ten woli pewnie w tym czasie jakiś film sobie na TVN-ie obejrzeć. Poza tym na liście PiS-u 2-kę ma dostać tak jak powiedziałem Janusz Hoffman... a 3-kę Marek Bańburski... obaj panowie też raczej czynem (udział w miesięcznicy) nie wspierają Kaczyńskiego. 

myślę głośno Andrzeju Górecki, że... w tej sytuacji gdy coraz bardziej nie zgadasz się z Marcinkowskim (PiS vel PO) to ty nawet na 8-kę na liście PiS-u nie masz co liczyć. A ciekawe jest jedno co zrobi raszyńskie koło "praworządnych" ponoć jednak z PiS-u wbrew temu co powiedział Zaręba w 2012 "...a jaki tam z nas PiS..." jak PiS nakaże by startujący z ich poparcie byli członkami PiS-u... Marcinkowski wtedy wstąpi w szeregi czy też nie, jak myślicie...? No a jak tak to skończą mu się argumenty, że on z PO jest. 

no właśnie myślę, że jest on unikatem (jak dinozaur) w skali Polski gdzie będąc z PO (rzekomo) jest kandydatem z listy PiS-u. 

a więc czas na omówienie sesji dzisiejszej Rady Gminy w Raszynie. Od razu mówię, że nie było mnie od samego początku ale spokojnie od czego Jarek Aranowski, który nagrywa sesje od samego początku do końca a ja mam nadzieję, że będzie ona upubliczniona w całości ze wskazaniem na "sprawy różne"...

i tak na dzisiejszej sesji radni jak i sołtysi wzięli udział w czymś co nazwijmy głosowaniem w temacie (pokazywać w internecie sesje Rady Gminy czy nie). Co więcej mają być one on-line więc dobrze da mieszkańców którzy zobaczą pracę naszych wybrańców narodu. Tak więc na wniosek radnego Rybia Góreckiego Andrzeja odbyło się takie głosowanie (tajne) czy Radni i sołtysi są na tak. Hmm powiem wam szczerze, że wynik głosowania powalił chyba z nóg pomysłodawcę Góreckiego a mnie nie zdziwił. Bo na 20-tu radnych (chyba) było dwoje ZA 18-cioro na NIE (nie było dziś Ostrzyżka ale chyba domyślam się jakby głosował). Zaś na 18 sołtysów 3-je było na TAK zaś 15-cioro na NIE. Jednym słowem pomysł Góreckiego upadł. Nie ukrywam, że tak obstawiałem, ale... No właśnie ale jakby przewodniczący Gminy Raszyn się interesował polityką to by wiedział, że właśnie Sejm uchwalił iż właśnie sesje rad gminy w całej Polsce mają być jawne. O czym Górecki nie omieszkał powiadomić koleżanki i kolegów radnych iż całe to głosowanie to farsa. No chyba, że w Polsce Sejm swoje w Raszynie przewodniczący Rady i Wójt swoje. A więc jak wynika ze słów Góreckiego to przepis wchodzi w życie nie od nowej kadencji samorządu ale już teraz... A więc ciekawe jak teraz radni będą się nam prezentowali na żywo przed kamerami. Czyli wzrośnie praca a zmaleje spożycie... na szczęście mam nadzieję pączków. 

szkoda tylko pracy Jarka Aranowskiego przez tyle lat włożonej za darmo, ale w sumie to chyba nawet się w/w z tego ucieszy, że w końcu nie będzie musiał. 

zanim obszerna relacja tego co się dziś działo na sesji (a się działo) to coś jeszcze na wesoło 

https://wiadomosci.wp.pl/bareja-wraca-zolnierze-w-gumofilcach-szukaja-dzikow-i-gubia-sie-w-lesie-6210339227015297a

szkoda, że Bareja nie żyje bo pewnie z dzisiejszej sesji w Raszynie miałby wiele do pokazania. No ale o tym za chwilę. 

PUK PUK panie Wiesiu Borsuk, panie Wiesławie Zaręba coś w temacie

http://www.policja.pl/pol/kreci-mnie-bezpieczenst-1/30736,Ogolnopolski-Dzien-Trzezwosci.html

Ogólnopolski Dzień Trzeźwości obchodzony jest  w 1 poniedziałek poprzedzający Wielkanoc. W 2018 r. dzień ten wypada 26 marca.

UWAGA! Dziś ciekawa sesja Rady Gminy... ciekawa podwójnie z jednej przyczyny z powodu pisma do jakiego dotarł blog w odpowiedzi mieszkańcowi na temat dyrektora szkoły w Ładach. Powiem szczerze, że co jak co ale pan panie Zaręba to potrafi ludzi rozśmieszyć. Mam nadzieję, że dziś na sesji pośmiejemy się wszyscy. Nie tylko adresat pisma i ja który również je przeczytałem, ale szanowne grono radnych też. Oczywiście liczę na obecność na sesji rodziców szkoły w Ładach. Ale jak to mawiał "Zakapior" ze Szmulek "obym się nie przeliczył". Oczywiście tenże jegomość ma rację bo w tym przypadku tak jak podczas REFERENDUM muszę liczyć sam na siebie. Co ciekawe nie niem dzieci a właśnie o cudze dzieci walczę. Szkoda, że tak nie walczą rodzice, no ale może ja i "Zakapior" się mylimy może rodzice dziś pojawią się na sesji (godz. 14.00) i w temacie "sprawy różne" podyskutujemy sobie z Wójtem jak i z Radą Gminy o alkoholizmie w szkole i jak z tym skończyć raz na zawsze.

tak więc dziś o 14.00 zapraszam komu nie jest obcy los jego dziecka. Z uwagi, że sesja nie kończy się w godzinę czy dwie punkt "sprawy różne" może być po 17.00 więc tym bardziej kto może zapraszam. Poświęcić godzinę w temacie waszych dzieci chyba warto... A nawet to wasz rodziców obowiązek. 

środa, 17 stycznia 2018

oczywiście nie mogłem być na całym marszu, ale ważne, że swą obecnością pokazałem, że tam dziś powinien być każdy. Nie tylko kobieta, wkurwiona kobieta ale każdy normalny mężczyzna. Pewnie będzie tak, że wielu z was panowie przyjdzie z płaczem jak się dowiecie, że z waszym nie narodzonym dzieckiem jest coś nie tak i wasza partnerka musi to dziecko urodzić... MUSI... nie ważne jakie on obędzie ale MUSI. Wtedy zaczniecie się zastanawiać czemu? A ja się zapytam 

a gdzie byłeś 17 stycznia 2017 roku? 

bo to, że nas oszukali posłowie PiS-u to normalne, ale to, że oszukali nas posłowie opozycji to już jest SKANDAL, WSTYD i HAŃBA. Jak to dziś wykrzyczały wkurwione kobiety. A ja... a ja no cóż wyglądałem gdzieś w tłumie niejakiego Romana... Romana Sklepowicza. I powiem wam, że gdyby dziś ten jegomość pojawił się na trasie przemarszu to by kilka parasolek po grzbiecie dostał. 

swoją drogą to pamiętam, że na miesięcznice chodzi nasz Wiesiek... szkoda, że nie przyszedł na marsz poparcia kobiet. No cóż panie Wójcie pozostaje wierzyć w to iż córka gdyby zechciała pana wprowadzić w rolę dziadka to będzie wszystko o.k. A jak nie no to jak to powiedział Terlikowski "skoro Bóg dał dziecko to da na dziecko". 

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 2148