RSS
środa, 20 września 2017

no proszę... jak podaje onet.pl to

W poniedziałek – tuż po zakończonym festiwalu w Opolu – limuzyna, której był pasażerem, podczas zawracania uderzyła w inne auto. Prezesowi telewizji publicznej nic się nie stało. "Fakt" informował, że Kurski, bojąc się, że zostanie rozpoznany, postanowił uciec do lasu. – Kurski między drzewami skrył się i obserwował drogę. Czekał na drugi samochód, który nadjechał po kilkunastu minutach – mówił jeden ze świadków.

a ja się pytam a czego się bał Kurski? Przecież jako człowiek Prawa i Sprawiedliwości nie ma czego się bać a tym bardziej uciekać do lasu. Wszak ponoć 44% rodaków kocha go jak i cały PiS, więc musiałby mieć pecha by trafić na kogoś z ów 56% co go niestety "nie kocha". No chyba, że bał się ow rozpoznania gdyż fani nie daliby mu spokoju "prosząc" o autografy. Jak to ktoś kiedyś powiedział, że "władza która boi się swego ludu nie jest władzą a dyktaturą". A przecież Kurskiego ludzie kochają za prawdę którą pokazuje w TVPiS... Tak więc panie Jacku więcej wiary w ludzi i nie bać się, no chyba, że... ów 44% które pan w kółko pokazuje w swojej telewizji to wielka ściema i pan dobrze o tym wie. 

wtorek, 19 września 2017
Bóg... Honor i Ojczyzna

ja jeszcze raz powrócę (pewnie nie ostatni) do Kuriera Rodzinnego (78/sierpień) strona 14 "wywiad z Powstańcem" panem Marianem z Pruszkowa. Jak wynika z treści to nie będzie to ostatnie spotkanie młodej damy Maj i pana Mariana. A więc mam taką prośbę do autorki wywiadu by na następnym spotkaniu w moim imieniu zapytała się byłego Powstańca Warszawy pana Mariana (87 lat) czy podobają mu się ostatnie przemarsze w Warszawie chłopaków ONR-u oraz ich hasła wykrzykiwane. Nie będę już pytał o to czy widział jak ci sami co maszerują ulicami stolicy, której tak bardzo bronił przed nazistami pan Marian, jak stoją na Górze Świętej Anny i wymachują prawa łapą w geście za który w czasach walki pana Mariana można było zwyczajnie dostać po mordzie. No i czy przypadkiem jemu się dziś pięści nie zaciskają by takiemu z zielona opaską ze znakiem falangi nie przypierdolić zwyczajnie w ryj. Jak coś panie Marianie nie ma co się bać to że pan ma tyle lat ile ma nie znaczy, że można tolerować i się bać gnoi. Nie takie rzeczy pan przeżył jak opisuje w Kurierze Rodzinnym więc warto pokazać raz jeszcze, że strach wtedy i dziś jest panu obcy. No i niech Maja zapyta pana jak pan walczył w tym powstaniu mając 14 lat czy widział pan wtedy jakiegoś gościa ze znakiem falangi który ze słowami Bóg Honor Ojczyzna (dziś tak łatwo jest gadać) walczył równi z panem. Przypomnę ONR został rozwiązany (dzięki Bogu) i jakoś chłopaki z tej organizacji się nie garnęli do walki... przynajmniej ja nie słyszałem. A może tak panna Maja Klimaszewska podeślę mi namiary na pana Mariana bo też bym chętnie z nim porozmawiał o tamtych ciężkich czasach jak i o tych w których dziś przyszło nam żyć... 

Bóg Honor i Ojczyzna... Maju dziś te słowa znaczą co innego jak kiedyś bo Honor bardzo się zmaterializował, Bóg to sam wiesz nie wiadomo gdzie... a Ojczyzna? b/k... 

REWITALIZACJA według Andrzeja... z Grocholic

a tym czasem co słychać u blogera kolegi Andrzeja?

http://andrzejzawistowski.blog.pl/2017/09/18/rewitalizacja-a-pijanstwo-przy-szkolnej-4a/

bo co do REWITALIZACJI al. Krakowskiej i samej Austerii to roboty tam ruszyły "całą parą". Dziś zauważyłem, że ściągnęli tego wstrętnego Zarebę (znaczy jego baner) co to już ludzi na Austerii straszył bardziej niż sama Austeria. Tak więc chyba w Kurierze Rodzinnym nie żartowali wzięli się do roboty. Zaczęli od zdjęcia banera ze ściany budynku. No cóż jakiś początek to jest ale trzeba brać się ostro do roboty bo czas dla tego kompleksu nie był łaskawy. Obiecuję przyglądać się pracy na budowie w miarę możliwości... 

ciekawostka na dobranoc. W sobotę 16-go września nie napisałem chyba nawet słowa i na blog weszło ponad 1200 osób. Mam nadzieję, że jest to efekt tęsknoty bo inaczej tego wytłumaczyć nie mogę. Dobranoc i dziękuję za coś czego nie rozumiem.

hmm... no właśnie czy słyszeliście by wczoraj Kaczyński "odwiedził" brata na Wawelu? Ponoć już drugi miesiąc go tam nie było, czyżby jakaś "kłótnia" w rodzinie braci? Może ktoś mnie oświeci czemu Jarek nie przyjechał na Wawel... Mam pewne domysły ale z uwagi, że już i tak sobie nagrabiłem dowcipem by powiesić PiS-owców a szyby pomalować na biało więc nie będę swej sytuacji jeszcze bardziej gmatwał. Dobrze, że choć już Rakowiecką zamknęli. 

na facebooku skomentowano jeden z moich dzisiejszych wpisów na temat ostatniego OPOLA. Jedna z pań pisze, że nie rozumie czemu komentuje coś skoro tego nie przeżyłem? No cóż tak samo mogę powiedzieć o Jarosławie K. który tak wiele mówi o cierpieniu Polaków w czasie II wojny światowej czyli komentuje a przecież nie przeżył, czyżby miał jakieś większe prawo ode mnie do komentowania mojego Opla? Co prawda nie można oczywiście porównywać tych dwóch spraw, tragedii II wojny światowej i tragedii Opola, ale coś je łączy. Właśnie słowo TRAGEDIA. Bo przecież miało być tak fajnie. W końcu udało się zrobić to całe SHOW... nawet bilety za darmo wciskali by ludzie szli... Marylka w ramach promocji obiecała jakiś seks wirujący (czy coś podobnego). Powiem więcej nawet jakby na tej scenie przy Pietrzaku jakaś gwiazda porno obiecała seks pod każdą postacią to i tak by całej tej imprezie nie pomogło. No ale skoro sam pan Prezes Kurski dał nogę z imprezy to chyba świadczy o jej poziomie. Bo są takie rzeczy które psują smak nawet najlepszej potrawie, a jest to towarzystwo w którym się konsumuje. 

a co do Pietrzaka i jego dowcipów to ponoć przytoczył ten z czasów komuny jak to mówił w niej, że cytuje "komunistów trzeba powiesić a szyby pomalować na biało"... i ponoć wtedy ludzie pytali się go: 

- Janek a czemu szyby na biało? 

- a czemu nie pytacie o komunistów - żartował sobie pan Janek. 

no właśnie a co jest tu takiego śmiesznego. Otóż to, że wielu innych by za taki żart wtedy poznało co to pobyt na Rakowieckiej przez co najmniej długie miesiące jak nie lata, ale nie ów pan Janek. Ciekawe czemu właśnie jemu się żart udawał bezkarnie? No cóż sprawdzimy czy mnie się też uda...

myślę, że dziś trzeba PiSowców powiesić a szyby pomalować na biało? Jaki jest wasz komentarz... mam nadzieję, że nie przekonam się o tym zaraz po 6.00 rano. 

starix dzięki Bogu żyjesz chłopie...

Aż nadto? To ponad jego siły i intelekt ! Nie chce mi się wierzyć, że to coś pedałowało z buta do kościoła, zapewne został dostarczony lektyką przez mohery. Nara

chodzi zapewne o naszego Wójta... ale zdziwię cię jak co roku trasę "pielgrzymki" Sportowa - Kościół przeszedł sam bez lektyki. Dla osób wierzących Pielgrzymka jest czymś w rodzaju pokuty i jako trud podróży traktują ją właśnie w ten sposób. Ludzie podczas niej wyrzekają się wielu rzeczy a są ponoć tacy co wracają z niej odmienieni na kolejny rok. Jedni mówią o naładowaniu akumulatorów wiary na wiele miesięcy. Są i tacy co w drugą stronę ponoć też wracają spacerkiem tyle, że już w nieformalnie. Oczywiście jak zawsze w stadzie zdarzają się i "czarne owce" ale gdzie ich nie ma? Mnie tylko ciekawi po jaką cholerę Wójtowi ten cały spacerek medialny (patrz Kurier Rodzinny), czyży chciał powiedzieć i pokazać jaki to on jest "wierzący". Może pan oszukać wszystkich w Raszynie, mnie też ale oszukiwać siebie samego i ewentualnie Boga co to ponoć pan w niego wierzy to chyba jakoś tak nie ładnie. Ale cóż kiedyś prawda wyjdzie na jaw... i nie pomoże nawet trzy razy w niedzielę chodzenie do kościoła. AMEN.  

coś ciekawego z pozdrowieniami dla Jacka Kurskiego tzw Prezesa TVP... jednego z tzw "dojnej zmiany" znaczy "dobrej zmiany"

Juliusz Braun ujawnił, że w kwartalnym sprawozdaniu finansowym TVP wykazała stratę w wysokości. 28 770 000 złotych. - Znaleźliśmy wiadomość, że jest to 8,5 mln złotych poniżej przyjętego przez telewizję planu - mówi Braun portalowi Wirtualnemedia.pl. Coraz gorsza jest ściągalność abonamentu (wpływy o 20 milionów złotych mniejsze niż planowano). TVP ma też o 33 mln złotych mniej wpływów z reklam. - Ponieważ uznaliśmy, że dane są co najmniej niepełne i trudne do porównania, przewodniczący Krzysztof Czabański zaprosił prezesa Jacka Kurskiego na najbliższe posiedzenie Rady Mediów, byśmy mogli dopytać o szczegóły tej finansowej informacji - powiedział Juliusz Braun. Posiedzenie RMN zaplanowano na 28 września. Podczas niego Kurski będzie też pytany o 800 milionów złotych pożyczki rządowej. Przynajmniej część tej kwoty zostanie przeznaczona na "poprawę oferty programowej" TVP. Szczegółów na razie brak.

poniedziałek, 18 września 2017

jak się okazuje dziś będę jeszcze w Częstochowie... może pokłonię się św. Panience panie Zaręba by wszystkie te pana inwestycje raszyńskie się udały? A przede wszystkim Austeria, co do której dziś mówię ŁAPY PRECZ od części kompleksu co to tak wam leży na wątrobie. 

oczywiście jak co roku były dożynki (jakoś marnie w tym roku opisane przez Kaipra) a może nie było co opisywać. Oczywiście o ściętych drzewach cisza jak po śmierci organisty. Już nie wspomnę o posadzeniu nowych (za własne pieniądze) panie Zaręba. W końcu ta hucpa to na na pana chwałę. 

no i mamy HIT Kuriera R. (78) strona 13... Austeria. I jest tam wizualizacja jak będzie ona wyglądała po remoncie. Ponoć koniec zapowiadają na maj 2018 roku (!!!). To dopiero będzie tępo na budowie nie wiem czy będzie czas załadować taczkę. I nie trzeba będzie biegać na pusto w obie strony. Jest na tej stronie takie małe zdjęcie (nie rzucające się w oczy) więc raz jeszcze powtórzę gościowi ze Szmulek. Łapy precz od naszego kompleksu Austerii!!! I jeżeli ma ona wyglądać jak na ów zdjęciu to zapytam tylko a gdzie są koło niej te małe budynki które tak się dla nich nieszczęśliwie składa wchodzą w kompleks budynku. A czemu nieszczęśliwie? Bo jak rozumiem to pewnie już najbliższej przyszłości albo "nieznani sprawcy" je podpalą (znamy już taki przypadek 13.12. 2012) lub też jakiś niezidentyfikowany pojazd kosmiczny bądź drogowy tak nieszczęśliwie uderzy w niego, że będzie się nadawał tylko do rozbiórki.

przypomnę, że nie można tego ruszyć a to, że jest jaki jest to czyja to wina panie Zaręba... 7 lat jest pan Wójtem poza powieszeniem banera z pana osobą czy coś tam się zmieniło? przed tym zanim był pan Wójtem był pan radnym... też pan nic nie zrobił w temacie, a przypomnę za pana kadencji (13.12.2012) budynek obok się spalił i taki stan stoi do dziś... tak więc ŁAPY PRECZ...  

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 2068