RSS
niedziela, 20 maja 2018

coś ciekawego od naszego solidarnego Jarka z facebooka... w sprawie świateł na Starzyńskiego.  

"...Pozostali mieli moje prośby, tu znów obrazowo, gdzieś. Z resztą, napisanie maila lub wykonanie telefonu do pozostałej trójki naszych radnych powiatowych jest w praktyce niemożliwe. Nie publikują ich a na ogólny mail do rady powiatu nie odpowiadają, przynajmniej mnie. To tak dla jasności tematu..."

oczywiście jak wynika z tekstu Jarka to ów trójka jest "zła" bo dobra jest ta jedna. I z tym nie będę się spierał, ale zapytam wprost. A czemu Mirek i pani dyrektor powiatowa ma nasz Raszyn w "poważaniu" jak twierdzi Jarek, czy aby nie powinni oni coś dla tego Raszyna robić w końcu ludzie po to ich wybrali a nie po to by wszystko było im LOTTO czyli brać kasę i nic nie robić. Oczywiście całej sprawie będę się przyglądał z uwagi właśnie na pracę ów powiatowych. Bo jak pamietam to na sesji kwietniowej co to mnie tak czule pozdrowił Chmielewski "cześć grzesiu" wyraźnie on powiedział, że powiat nie ma pieniędzy na jakis tam Raszyn. A więc mam nadzieję, że tu albo Mirek albo Kasia mówi prawdę, ciekawe kto? 

piątek, 18 maja 2018

jak widać nic w przyrodzie nie ginie...

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/masa-podejrzany-o-oszustwa-i-korupcje-aresztowany/jsel2he

tym razem będzie mu się miło siedziało z kolegami których wcześniej wydał w ręce policji, prokuratury, sądu. Jak myślicie kto dziś po tej wiadomości otwiera szampana? Wcale nie jest mi go żal... mam nadzieję, że dostanie to na co zasłuzył, a 10 lat które mu grozi tu kupa czasu tym bardziej, że odsiedziana na izolatce. Bo kto by chciał z takim razem siedzieć? No i co z tego, że duży, w tym przypadku wcale nie znaczy, że duży może więcej. 

czwartek, 17 maja 2018
ciekawy list do Marszałka Kuchcińskiego od Romana

Szanowny Panie Marszałku!

Widząc jak Pan jest prześladowany przez wszystkich (opozycja, media, niepełnosprawni, nauczyciele, weterani, Ochojska etc.) postanowiłem pośpieszyć z nową inicjatywą. Może dla niektórych być ona nieco szokująca, ale myślę, że kto jak kto, ale Pan Marszałek moje intencje doskonale zrozumie i zaakceptuje. Otóż proponuję zamknąć Sejm na stałe. Nie wpuszczać nikogo. No bo po co? Pan Marszałek już wielokrotnie udowodnił, że chyba najjepiej wie co tam w poselskich głowach siedzi. Skoro Pana na Marszałka wybrali, to niech nie zawracają już więcej głowy. Jeśli ogłosi Pan zamknięcie Sejmu, to widzę same tego plusy. Skoro już raz w sprawie reasumpcji głosowania nad immunitetem posła Gawłowskiego zadecydował Pan za całą Izbę, to dlaczego nie mógłby Pan rozszerzyć tego precedensu i po prostu uchwalać ustawy, podejmować uchwały, wybierać czlonków organów konstytucyjnych na mocy Pana, Panie Marszałku decyzji? Po co ta upierdliwa opozycja? Po co te wszędobylskie kamery? Niech sobie czytają o zmianach w prawie w Dzienniku Ustaw. Jak się wypędzi z Sejmu dziennikarzy i opozycję, to i różni namolni niepełnosprawni nie będą nękać swoimi osobami uczciwych posłów i przestaną czaić się na państwową kasę, która jest potrzebna na inne, ważniejsze cele. Zgasi im się światło i wywali. I wtedy Pan Panie Marszałku kochany będzie miał Sejm na własność. Jak Pan będzie chciał coś ogłosić światu o decyzjach parlamentu, to Pan zaprosi TVP i powie. A resztę czasu będzie Pan mógł zająć się ogrodem sejmowym (Pan jako absolwent Pomaturalnej Szkoły Ogrodnictwa jest tutaj najlepszym kandydatem do wygrania przetargu na uprawianie ogrodu). Oczywiście, że będą mówić, że sam Pan wygrał przetarg u siebie, ale przecież działając jako ogrodnik jest Pan osobą prywatną, a działając jako Marszałek jest Pan niezależny od nacisku jakiejkolwiek osoby prywatnej (zresztą, skoro p. Beata Szydło mogła sama sobie nagrody wypłacać, to Pan nie może swojego przetargu wygrać?). I proponuję cały budżet Sejmu przeznaczyć na ten ogród. Niech nam kwitnie! A ogród ogrodzić płotem, a przed płotem ustawić Policję, a przed Policją barierki, a przed barierkami Żandarmerię Wojskową. I wtedy będzie miał Pan spokój i ciszę, która jest tak potrzebna do hodowli roślin.

Roman Giertych

PS To naprawdę dobra rada z tym płotem. Myślę, że za parę lat doświadczenie życia za ogrodzeniem może być dla Pana i wielu Pana kolegów bardzo przydatne.

dziś też po kilku miesiącach u kolegi (sympatyka PiS) obejrzałm od deski do deski tzw Wiadomości na TVPiS o 19.30... Powiem wam szczerze, że gratuluje propagandy tej stacji. Nawet za komuny tak nie było, ale żeby cały czas (25 minut) napierdalanka na opozycję i ani jednego "sukcesu" PiS-u? No tego jeszcze nie było. I wiem teraz, że przynajmniej nie mam czego żałować, że tego g***a nie oglądam. Przynajmniej zdrowszy będę... 

dziś też pewien wróblek opowiedział jak to pewna radna zarzuciła pewnemu radnemu (dane do wiadomości blogu), ale nie będziecie mieli problemu by ustalić jedną jak i drugiego iż bardzo ów radnej nie podoba się oświadczenie majątkowe składane co roku kolegi radnego. Hmm jak wynika z rozmowy z ów wróbelkiem to ponoć ów radna coś tam ze swego musiała się tłumaczyć w Urzędzie Skarbowym... zaś ten radny co to ponoć z jego oświadczeniem miało być coś "nie tak" nie był wzywany. Za to ciekawe jest to iż inni radni (bliscy znajomi) ów radnej mają problem ze swym oświadczeniem majątkowym i jakoś radna nie widzi problemu. Widać jak się kogoś lubi to się lubi. Oczywiście ja już dziś czekam kiedy na BIP Urzędu Gminy Raszyn będą opublikowane oświadczenia za rok 2017 bo może być bardzo ciekawie. 

są tacy co twierdzą iż to ja mam cięty język

https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/radny-pis-o-politykach-po-psl-za-ich-czasow-kuo-poplacalo/zcptp2b

myślę, że jest ktoś lepszy, tyle że ponoć bogerowi nie wolno a radnemu już tak. Bynajmniej on nie będzie karany za to co wygaduje a mnie za powiedzenie prawdy pewna radna chce ganiać (niech próbuje). Ciekawe... tym bardziej, że wczoraj pewien jej mieszkaniec potwierdził iż nie zrobiła nic dla swej części naszej gminy. Oczywiście przekazałem mu by jednak porozmawiał na sesji i zapytał się, podziękował jej za współpracę. Nie będę przytaczał co powiedział. 

środa, 16 maja 2018

a dziś Duda ma urodziny... hmm ciekawe czego byście mu życzyli gdyby to nie było karane? Tak od serca a nie tylko pod nosem i w duchu. Nie wiem czy, ale chyba to nie jest karane (najwyżej zarydzykuje) ale PiS mu mordę lizał (to tak na początek) a dalej to już chyba się każdy domyśla. A Duda już wie za co...

starix...

Grześ, wróce do formy. Najwyżej posiedzimy na Kłobuckiej. Najchętniej z " dziennikarzami " z TVP 1 TVP 2 i info. Dla mie to zwykłe kanalie ! Nara.

mam nadzieję, że z czasem wrócisz. Bo bez ciebie w kampani wyborczej będzie smutno choć pewnie sam będziesz startował więc wiesz, że tym razem walka będzie na całego. Zaremba tak łatwo władzy nie odda tak jak Kaczyński w Sejmie. A co do tzw "dziennikarzy" z TVPiSinfo to jak coś ja poproszę z Klarenbachem (jak mogę wybierać) chyba bardziej inteligentny bo Rachoń to typowy typ klamczucha. Poza tym jak sikorki w TVP ćwierkają to Rachoń może trafić na Służewiec bardzo szybko. 

p.s. a ty wiesz, że Rachonia to miałem normalnie na wyciągnięcie ręki i go wtedy wyboroniłem z kolegą Jackiem bo nie wiem czy by ze spotkania z Suwerenem wyszedł tak uśmiechnięty jak jest co niedziela w swym słynnym programie TV... A więc jak coś to ty bierz kolego Rachonia... i mam nadzieję, że szybko go ustawisz do pionu. 

a dziś nie samym blogiem żyje bloger więc dla odmiany mała praca. Pewnie wielu się zastanawiało gdzie jestem. Nie martwcie się byłem, jestem i będą. Choć bardzo żałowałem, że dziś nie było mnie na sesji ale mimo to Muppet Show traw nadal, czyli "sukces" Zaremby goni "sukces". Mam nadzieję, że nie wpadną one w pętle tak, że trudo będzie się z nich wyplątać? 

wtorek, 15 maja 2018

widzę starix, że powróciłeś na serio, ale jakbyś tak młógł jeszcze powrócić jak ten strarix z przed lat? Tak jak cię kiedyś "uwielbiał" za twe wpisy Marcinkowski i Zaremba to byłbym już o ciebie spokojny. Przyłóż się chłopie... 

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 2244