RSS
niedziela, 26 lutego 2017

dziś się dowiadujemy, że jeden z tzw obrońców Krzyża Andrzej Hadacz to z czasów komuny tzw TW "matka". Pewnie coś powie w temacie nasz pan Czesio Rędziak, który też bywał pod Pałacem Namiestnikowskim i bronił z Hadaczem vel "matką" Krzyża. Dopóki ów obrońca stał po stronie PiS-u to było dobrze ale jak się przekonał czym jest PiS... to nagle stał się "matką"... Hmm w Polsce wielu było takich TW... i pewnie nie raz będziemy zaskakiwani. Ja czekam kiedy dowiemy się prawdy o TW "balbina" a może o TW "Wiesław" vel "Wiesiek".

warto znać historię...

co do Żołnierzy Wyklętych vel Niezłomnych... tak dla przypomnienia wyrok śmierci w 1948 podpisał wujek Jarosława Kaczyńskiego niejaki Henryk Świątkowski (ówczesny wtedy minister sprawiedliwości w rządzie Bieruta). Po morderstwie Rotmistrza Witolda Pileckiego rodzinka Kaczyńskich dostała willę na warszawskim Żoliborzu... ta sama w której do dziś (ponoć jeszcze mieszka) Jarosław Kaczyński... ul. Mickiewicza 49a

no chyba, że dziś była jakaś impreza "Wyklętych" tyle, że nigdzie nie widać ogłoszenia. Czyli tajna jak ów żołnierze. Oczywiście powiedzą kolesie z PiS-u raszyńskiego, żebym się nie gorączkował bo święto samo ustanowione 1-go marca. To ja się pytam czemu dziś w całym kraju jakieś spotkania, rekonstrukcje, festyny, biegi a u nas nic...? Pewnie wszystko nadrobimy 1-go... a Zaręba pobiegnie jako pierwszy wilk w "wilczym biegu" 

dziś w całej Polsce PiS szczyci się tym, że były obchody Żołnierzy Wyklętych vel Niezłomnych (jak kto woli). Miałem nadzieję, że u u nas w Raszynie też będzie jakiś "wilczy bieg". No cóż przeliczyłem się. Pewnie mój wpis przypomni i pojawią się jakieś zaproszenia na stronie Urzędu, że 1 marca mamy Dzień Żołnierzy Wyklętych. Jak pozwolicie ja jednak pozostanę przy tej nazwie gdyż jak się okazuje nie każdy z nich był niezłomny. Dla mnie jak ktoś zamyka ludzi (kobiety i dzieci bezbronne) w stodole czy domu i podpala mordując ich jest takim samym skurwysynem i bandytą jak UB czy NKWD którzy walczyli z partyzantką powojenną. Owszem trzeba walczyć z tymi którzy trzymają broń w ręku.

a więc w Raszynie Gminie w której przecież rządzi PiS, żeby nie było dnia Żołnierzy Wyklętych (???), panie Zaręba tak być nie może. No chyba, że tak jak pan powiedział... "a jaki tam z nas PiS". Ciekawe jest tylko jedno pamiętam kilka lat temu spotkanie na świetlicy na Rybiu jak kilka moich kolegów przybyło na spotkanie w bluzach z napisami narodowymi... Spotkanie prowadził jak pamiętam Krzysio Będkowski, który obiecał imprezę co rok. No cóż czekam... 1-szy marca już za 3 dni.  

z facebooka od sikorki...

"analizuję sytuację oddziałów przedszkolnych w Ładach i Sękocinie, które mają zostać zlikwidowane, wójt w obu uchwałach zapewnia dzieciom możliwość kontynuacji nauki wychowania przedszkolnego adekwatnie w Przedszkolu w Sękocinie bądź Przedszkolu w Dawidach względnie (w obu przypadkach w nowo otwartym 8-oddziałowym przedszkolu w Raszynie - które się buduje). Znowu będzie uchwała niezgodna z prawem, gdyż przedszkole nie jest nowo otwarte - jest w budowie z planem otwarcia. Pytanie co zamierza zrobić wójt jeżeli np. będzie problem z odbiorami i nie odda przedszkola we wrześniu 2017? Dzieci nie zmieszczą się ani w Dawidach ani w Ładach - czy planuje się te dzieci po cichu na czas przejściowy umieścić w molochu raszyńskim (jakim będzie SP po włączeniu gimnazjum)? Mam wrażenie, że połączenie szkół raszyńskich jakie planuje wójt tworzy taki wielki ,,kołchoz'', w którym wszystko da się upchnąć szkoda, że po cichu. Mam nadzieję, że rodzice dokładnie przepytają radnych czy wezmą na siebie odpowiedzialność za swoją decyzję proponuję - personalnie''.

przypominam jutro ważna sesja Rady Gminy na którą skrzykują się rodzice. Widać zainteresowanie tematem jednej czy dwu szkół nie pozostaje w Raszynie bez echa. NIC O NAS BEZ NAS... myślę, że rad i powinni słuchać głosu rodziców a nie bynajmniej głosu Jaśnie Pana "burmistrza" Zaręby. Jak "naczelnik" postanowi tak PiS zrobi i Zaręba już niestety nie będzie mógł kandydować na trzecią kadencję; Tak więc skoro już o tym wie to niech nie miesza a pozwoli by ludzie decydowali o swoim życiu. 

sesja jutro 27.02 o godzinie 16.00 ZAPRASZAM...

hmm...

http://pikio.pl/biedron-wlasnie-rozpetal-burze-roku-zdradzil-kto-jest-pierwszym-gejem-rp-pis-w-furii/

sobota, 25 lutego 2017
"dobra zmiana"

pamiętacie słynne ośmiorniczki? Pewnie nie... ale za to pamiętacie ostatnią podróż Damy z Broszką na wierzchu do domu na kolację, wtedy co rozwaliła auto rządowe... Przelot samym samolotem CASA to koszt 50.000 pln-ów... a co ma to wspólnego z ośmiorniczkami? A tylko tyle, że za łączny koszt powrotu do domu ów damy to tyle samo co cena 22 ton ośmiorniczek... "dobra zmiana"

http://memnews.pl/img/21131/panie-marszalku-panowie-premierzy-jasnie-panie-posel-z-n-wchodzi-na-mownice/

no właśnie "ludzki pan" bo przecież mógł kazać wychłostać...

dziś się dowiedzieliśmy czemu Kukiz krytykuje PiS i Prezesa Kaczyńskiego tylko w internecie? Bo Kaczyński nie siedzi w internecie a więc nie czyta... Kukiz to prawdziwy bo(c)hater.

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 1928
GŁOSUJCIE NA BLOG ROKU 2014 http://blogroku.pl/2014/kategorie/w-tym-sa-k-,baq,blog.html