RSS
niedziela, 18 marca 2018

mimo szóstego miejsca Stoch również zwycięzcą cyklu RAW AIR i to jest dzień do świętowania...

można już śmiało powiedzieć, że Kamil Stoch zdobywa już dziś kryształową kulę za sezon 2017-2018 BRAWO!!!

mam fajny pomysł co do tematu najbliższej sesji Rady Gminy w naszym Raszynie. I proszę byście przemyśleli i powiedzieli co o tym myślicie, ja już wiem, że się spodoba (szczególnie Wójtowi). Otóż z uwagi iż sesja będzie nagrwna i puszczana na żywo tak jak idzie więc będziecie mogli oglądać ją nie wychodząc z domu. Oczywiście powtórki będą możliwe w każddej chwili. Skoro radny Górecki Andrzej nie może doprosić się o taką sprawę od ponad roku więc w końcu my mieszkańcy musimy wziąść sprwę we własne ręce. Przypomnę w tej sprawie na sesji odbyło się głosowanie wśród radnych i po raz pierwszy sołtysów (!!!). Ciekawe od kiedy to sołtysi rządzą razem z radnymi? No i w głoswaniu pomysł radnego Góreckiego przepadł z kretesem, dlatego my mieszkańcy wyręczamy tu Urząd. A więc siedząc w domu będziesz mógł oglądać... no i co z tego ktoś powie, ale zrobimy taką obcję, że na facebooku na forum Raszyn.pl będziesz mógł komentować na żywo to co widzisz i... zadać pytania, które w twoim imieniu zadamy na sesji w temacie "sprawy różne". Prawda, że fajnie? Oczywiście pytania od osób realnych (nie bynajmniej od podpisujących się pseudonimami). I co panie Zaremba podoba się pomysł? A ilu będzie pan miał od razu fanów... nie musi pa dziękować, służę jak zawsze pomocą. 

tak sobie dziś patrzę a to już blog ma 2201 stron... no patrzcie jak ten czas leci, ale co się dziwić przecież piszę prawie co dzień od 2010 roku (15 grudzień) no poza kilkoma miesiącami "urlopu" + pobyt w Londynie, ale raczej coś podobnego nie grozi mi więc to nie koniec tego co mam do powiedzenia. A więc lecę zapisywać kolejną stronę po stronie bo wiem, że warto gdyż blog jak widać po liczniku czytacie mimo zakazu Zaremby... Oczywiście człowiek jest tak zbudowany panie Wójcie, że zawsze łamał wszelkie zakazy bo czyż jabłko od sąsiada nie smakuje lepiej jak własne? Gdyby ludzie przestrzegali 10-ciu Przykazań czy nie byłoby lepiej? No ale człowiek się już nie zmieni i żadne zakazy nie spowodują, że ludzie nie będą poszukiwać prawdy. Oczywiście zakładam, że władza raszyńska będzie kombinować w 2018 (rok wyborczy) jak blog wyłączyć, zablokować lub też zrobić tak by sękler zniknął na kilka miesięcy. Powiem szczerze darujcie sobie znów jakieś plany w tym kierunku a martwcie się sami o siebie byście nie trafili na "urlop wypoczynkowy". A już jeden pan to ma to jak w banku... 

oczywiście jak dobrze pójdzie a wiem, że tak będzie to dojdzie do reaktywacji strony na facebooku "Szkoła w Ładach - Gmina Raszyn na wesoło i na smutno" bo coś tam zaczyna znów się dziać. Nie bojcie się nie zapomniałem o Ładach a to, że nie piszę nie znaczy, że nie trzymam ręki na pulsie. POni vice i panie dyrektorze (wciąż aktywny ponoć na telefonie z vice) nie martwcie się sikorki ze szkoły wciąż donoszą i wiem więcej niż byście chcieli bym wiedział. Powtarzam do tematu szkoły wrócimy już niebawem... a będzie co pisać. Dziś cisza gdyż czekam na decyzje, leczyć czy nie leczyć dyrektora - oto jest pytanie. Oczywiście zakładam, że sąd uzna, iż Wiesiek nie nadaje się do leczenia odywkowego i puszczą chłopa do domu... znaczy do szkoły, gdzie wróci w chwale by znów dyrektorować. No bo w końcu przecież w czerwcu jakieś obchody szkoły się zbliżają... trzeba dyrektora wyróżnić, prawda panie Zaremba? A nie można bedzie przypiąć do klapy marynarki jakiegoś KRZYŻA KORONNEGO komuś kto się trzęsie (bynajmniej nie ze wzruszenia). Tak więc do szkoły w Ładach bloger powróci, nie bójcie się...  

nie wiem czy wiecie ale w najbliższy wtorek w Urzędzie Gminy Raszyn... 

http://raszyn.pl/aktualnosci/marzec-2018/dyzur-pracownikow-urzedu-skarbowego

tak więc warto się pofatygować, może nie tyle ze złożeniem rocznego PIT-u ale...  "uprzejmie donoszę". Może nie tak jak żona na męża (już pół Raszyna się pewnie z tego śmieje) ale np na sąsiada, szwagra czy też kogoś kogo "bardzo lubicie". Wbrew pozorom wierzcie mi skarbówka lubi takie doniesienia i bynajmniej nie wyrzucają ich do kosza mówiąc iż brzydzą się donosicielami. Tak więc pani Ewo jak jeszcze się pani coś przypomniało to po co jeździć do Pruszkowa jest szansa na miejscu we wtorek 20 marca od 10.00 do 15.00. A ja wiem, że można jeszcze coś powiedzieć co Urząd Skarbowy zainteresuje... dla pewności mam tę wiedzę wydrukowaną (mogę jak coś udostępnić) bo inaczej to wygląda jak żona męża pod****li niż ktoś całkiem obcy, prawda? 

REKORDY... REKORDY i raz jeszcze REKORDY "dobrej zmiany"

niejaki Dariusz Kaśków członek oczywiście PiS-u zarobił od 1 do 17 stycznia 2017 (11 dni roboczych) 368.000 pln-ów czyli za 8 godzin pracy 33.454 pln-y co dla dokładności daje 4.182 pln-y na godzinę. No i to jest dopiero "dobra wypłata" i jak tu nie kochać PiS-u?


sobota, 17 marca 2018

krótka historia pewnej myjni samochodowej...

czy ktoś z was chciałby mieć koło swego domu firmę uciążliwą dla waszego życia? Pewnie, że nie i taki się nie znajdzie. A tym bardziej dziwi to jeżeli taka firma stanie koło waszego domu a np wasz, mąż, żona, ojciec czy jakiś bliski krewny będzie kimś od kogo taka decyzja może zależeć. To jak myślicie pomoże wam dalej żyć w ciszy i spokoju czy przemieni wasze życie w coś koszmar. 

był kiedyś taki czas (dawno, dawno temu jakiś 1,5 roku temu) gdy jeszcze odzywałem się z panią Chmielewską (jeszcze chyba żoną Chmielewskiego byłego vice wójta). I tak się składa, że rozmawiała ze mną szczerze, nie raz w temacie swego uciążliwego sąsiectwa. Ponoć firma miała pracować w dzień a jak już to max do 22.00 ale jak twierdziwła w/w to bywało i tak, że auto było tam myte grubo po tej godzinie. Tak więc pytała mnie co ma zrobić. A mnie od razu wydało się to dziwne czemu ktoś taki jak vice wójt wydaje pozwolenie lub też nie robi przeszkód by firma zakłucająca spokój powstała koło jego domu. No właśnie koło domu ale nie jego (jak się okazało w rozmowie z panią Chmielewską). Stwierdziłem i tego nie będę się wypierał a Chmielewska potwierdzi, że uważałem iż on (małżonek) wiedział, że nie będzie już tam mieszkał więc nie widział przeszkód, a wręcz była mu (firma uciążliwa na rękę). Co ciekawe gdy macie zamiar otworzyć jakąś działalność w ostrej zabudowie (powiedzmy osiedle domków jednorodzinnych) to chyba rzeczą oczywistą jest to, że musicie mieć zgodę sąsiadów by działalność taką otworzyć. Powiedzmy składowisko złomu, śmieci czy też jak w tym przypadku myjnia. Tak się składa, że jak sprawdziła gospodyni posesji na Poniatowskiego to ponoć taka zgoda była wydana przez Powiat Pruszkowski. Co ciekawe mąż już tam pracował. Jak się dowiedziała w Urzędzie Gminy Raszyn to ponoć nikt z sąsiadów (a więc ona też !!!) jako główny lokator i właściciel posesji sąsiadującej najbliżej z uciążliwą myjnią nie zgłaszał protestu. Poradziłem więc jej by sprawdziła czyj jest podpsi pod taką zgodą i... zgadnijcie czyj tam był? Bynajmniej nie jej a ponoć jak wtedy twierdziła Chmielewska na zgodzie był podpis Chmielewska Ewa (ale nie ona go podpisywała powtarzam raz jeszcze)... Tak czy nie Ewo, zgdaza się czy spotkamy się w sądzie bo przyjdzie ci do głowy by mnie podawać za tę informację. Mogę dziś się z panią Chmielewską nie odzywać, możemy różnić się w pewnych kwestiach ale w tej się z nią zgodzę, że ktoś ją tu oszukał i zrobił z niej... (bez wyrazów). 

w związku z tym, że z w/w straciłem kontakt to jednak jestem ciekaw jaki jest dziś stan rzeczy z myjnią wciąż działającą. No i ciekawe kto się podpisał za Chmielewską na zgodzie? Jakby ktoś powiedział, że mąż Mirek to jest w błędzie bo pod taką zgodą nie mógł się podpisać z uwagi iż właścicielem nieruchomości jest Ewa Chmielewska, a jeżeli się podpisał to bez zgody żony. No i jeszcze jedno jeżeli by się podpisał to chyba jako mężczyzna a nie kobieta więc już sam ten podpis brzydko pachnie. 

oczywiście bywając na posesji na Poniatowskiego (nie raz, prawda Ewa) nasłuchałem się wiele więcej rzeczy (pikantnych bądź mniej pikantnych) ale jedno co jest pewne, że lekko tam nie mają. Szkoda tylko, że pani Chmielewska we mnie akurat szuka sobie wroga, no ale ja nie mogę decydować za innych kto mnie lubi a kto nie, a poza tym sękler to nie wódka nie trzeba za nim przepadać, prawda panie Borsuk? 

mam też nadzieję, że choć miała być krótka opwieść to naświetliłem Ewa dobrze ten problem (starałem się jak mogłem). Bo kiedyś ci to obiecałem, wybacz że nie opisałem wcześniej ale jakoś z głowy mi wypadło a przypomniałem sobie dopiero wtedy jak ci ponoć przybyło odwagi i swego męża do prokuratury zwyczajnie pod******ś. I Brawo TY... 

ach te sikorki z Pruszkowa zebrało się im na dowcipkowanie...

Puk puk, radny powiatowy Chmielewski, chyba nie musisz już wpisywać w gps-a adresu ul. Stalowa 33 w Pruszkowie? Mamy z tego bekę na maksa. Siara, co Chmielu? A może już Mirosławie Ch.?

nie byłbym sobą jakbym nie dorzucił od siebie... No patrz jakie te żony są niewdzięczne Mirku, żeby tak zwyczajnie podpierdolić. No przecież ona ci całą karierę popsuje, gdzie ty chłopie robotę znajdziesz? Choć jak znam kolegów to przecież nie dadzą ci oni krzywdy zrobić (mówię dziś o kolegach z PiS-u). A ja dziś postaram się opowiedzieć ciekawą historię jednej myjni samochodowej i pewnie też się pan Chmielewski vel Ch. ucieszy. A skąd drogi panie mam taką wiedzę a od szanownej małżonki więc jakby się historia nie spodobała to nie do mnie zapraszam w reklamacją. 

a moim zadaniem jest pomagać, tak więc chętnie opowiem historię dość ciekawą. 

ktoś mi na facebooku podpowiedział by dla pewności pismo wysłać do wszystkich prócz przewodniczącego Rady Gminy bo ponoć on wciąż nie wie co tam się dzieje myśląc iż pracą Rady Gminy kieruje Wójt. W sumie to mu się nie dziwie bo jak patrze na sesje to widzę tu jakiś sens... Tak więc jak będę w Urzędzie zapytam się pań co dbają o porządek czy mogą mi w temacie pomóc. A jaki to temat to już niebawem przedstawię. 

mam pytanie kto odpowiada za pracę radnych...?

a) Wójt

b) pan z ochrony na dole

c) pani dbająca o czystość w Urzędzie

czy może 

c) przewodniczący Rady Gminy

czekam na odpowiedź bo nie wiem do kogo pismo kierować

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 2201