RSS
sobota, 21 lipca 2018

UWAGA! są już oświadczenia majątkowe naszych samorządowców na stronie BIP i znów się pośmiejemy choć trójce naszych radnych nie będzie do śmiechu. 

a dziś 4,5 godziny na SORze szpitala Bielańskiego myślałem, że już mnie cholera weźmie żywcem. Jednak to prawda by dziś chorować trzeba być zdrowy jak byk. Oczywiście winny jest system bo tak jak ktoś dziś powiedział nie ma lekarzy a pacjentów coraz więcej... Co ciekawe każdemu dają numerek i wyczytują po numerku. Gdy wyczytali 206 a ten się nie odezwał (zwyczajnie zrezygnował) powidziałem na cały głos "umarł bo się nie doczekał" czym wywołałem śmiech wszystkich obecnych. 

oczywiście nie tak dawno Jarek K. zapewniał, że do lekarzy nie ma kolejek. Hmm no fakt nie ma bo te 4,5 godziny to nic z tymi co czekają latami na wizytę. Tak się składa, że pacjentka czyli moja mama kilka dni temu dostała skierowanie na wizytę na tzw "cito" czyli na już, natychmiast (czytaj 8 dni). 

a co do tego co się wczoraj działo pod Sejmem... oj policja znów będzie musiała latami budować swoje zaufanie do społeczeństwa. Najzabawniejsze jest to, że 9 koment wojewódzkich odmówiło już jeżdżenia pod ten cyrk ale wciąż wierna ściana wschodnia służalczych psów PiS-u czyli Białystok i Lublin wiernie stoi przy panach. Tylko niech chłopaki nie zapominają iż włądza nie trwa wiecznie a PiS to nie III Rzesza i tysiąc lat nie będzie rządzić. A więc kiedyś się spełnią słowa "będziesz siedział" a policjant w pace będzie miał jak w "raju" możecie mi wierzyć. I nie będie tłumaczenia, że on wykonywał rozkazy. Jak widać 9 komend powiedziało NIE. Co ciekawe jak kibice krzyczą "zawsze i wszędzie policja jebana będzie" to jakoś nie widzę by robili na nich polowanie pod stadionem i wyłapywali krzykaczy... bo taki kibol potrafi wpierdolić i munduru nie uszanuje. A po co ma później policjant bez zęba chodzić... a taki Obywatel RP to nie będzie się z kulsonem szarpał, nie ta liga i nie ta kultura. 

dziś na swym blogu pochwalił mnie Marek MEL z Rybia

http://melmarek.blox.pl/2018/07/Decyzja-podjeta-Zostaje-blogerem.html

ponoć za wytrwałość pisania. Ostatnio jakoś się ociągam w tej wytrwałości ale jak wiecie lipiec to sezon ogórkowy, więc na blogach też. Co nie znaczy, że nie widzę tego co się w Raszynie jak i w Polsce dzieje, w Polsce czyli pod Sejmem. Mam nadzieję, że z dnia na dzień chęci do pisania wrócą a tym bardziej gdy już nadejdzie ten czas gdy komitety wyborcze ogłoszą start w wyborach. Wtedy zapewniam was, że facebook jak i Forum Gminy Raszyn będą pełne politykowania. Oczywiście nie zapomną też "nieznani sprawcy" o tym by ile wlezie dudę temu czy tamtemu obrabiać w formie pisanej w ulotkach do skrzynek przydomowych wrzucanych. 

no cóż Markowi gratuluje wyboru i już mogę dać mu dobrą rade bo na blox.pl na pierwszym miejscu w tzw TOP 1000 są blogi kulinarne tak więc kto wie Marku może już niebawem będziesz bardziej popularny ode mnie, czego ci życzę. A na dziś już czekam na pierwszy przepis, kto wie może też spróbuje?  

środa, 18 lipca 2018

powiem wam, że tłumaczenie nie których ludzi zaskakuje. Niejaki Kryże ten który skazywał jako sędzia w czasach PRL-u opozycjonistów dziś tłumaczy tak, że musiał to robić bo... miał rodzinę. Czyli jak ty tego nie zrobisz to my ciebie. Nie będę pisał (bo długo by to trwało) co mu na internecie ludzi w delikany sposób powiedzieli. Jedno co najczęściej się pojawiało to pytanie a czy ci których skazywał nie mieli rodzin? 

co do skazywania Duda ostatnio też ułaskawiał tego co trzeba a ponoć TK uznał, że nie popełnił on błędu w/w czynem. No i jak tu nie cieszyć się, że w Polsce żyjemy? 

wtorek, 17 lipca 2018

mała ciekawostka 

https://warszawa.onet.pl/dzialacz-kod-pobity-przez-narodowcow-us.lyszal-zarzut-udzialu-w-bojce-artykul/tvw4yt2

dodam coś od siebie... ten co to niby brał udział w bójce był bity przez kilku mężczyzn czyli bronił się a nie atakował. I tu obstawiam... zapadnie wyrok skazujący go za udział w bójce a pozostali zostaną pewnie uniewinni. Wracają czasy gdzie modne było hasło "pomóż milicji pobij sie sam"

poniedziałek, 16 lipca 2018

niemal co dzień czytam na facebooku panie Zaremba jak to w kolejnych miejscowościach w Polsce stawiane są pomniki Kaczyńskiego (na szczęście jeszcze Lecha a nie Jarka). Pytam się tak z grzeczności a kiedy w Raszynie pomnik stanie? Mam nadzieję, że to nie dlatego iż w 2012 wyparł się pan PiS-u na raszyńskiej pływalni "...a jaki tam z nas PiS..." 

oczywiście czakam na wpis od raszynianki w obronie Irenki... A może coś w temacie obrońców Wieśka Borsuka co to zbierali podpisy pod jego obroną. Nie wiem czy wciąż zbierają, ale jak coś gratuluje pomysłu. Choć informuję iż jak Zaremba na niego się "obraził" to żadne podpsiy mu nie pomogą i nawet do szkoły na woźnego go nie wpuszczą. Bo jakby ktoś z obrońców nie wiedział to informuję, że ów Wiesiek złożył podanie na przyjęcie go do szkoły na nauczyciela matematyki i... nie chcą go. A więc jest coś na rzeczy. Widać miałem rację panie Borsuk, że "kolega kolegę pier****ął pepegiem" czyli podpadłeś Wiesiu Zarembie. No ale niech podpisy zbierają, tyle ich co się nachodza. A ty tak tej Irenie wierzyłeś... 

pisze Wiejski Zorro 

Typuj pan w następnym "konkursie" : 

http://www.bip.raszyn.pl/?a=10294

no i jest ciekawostka bo jak wynika z ów konkursu co to wygrał go "jedyny" wtedy kandydat (ten co posiadał prawo jazdy kat. B) Posada jego kończy się 30 września 2018 roku (po 3-ch latach). Jak rozumiem to Zorro pyta się kto na jego miejsce. Hmm jak patrzę na Raszyn to powiem szczerze, że drugiego takiego jak Smolicha nie widzę. Choć wielu ma prawo jazdy kat. B, ba nawet mają więcej kategorii ale drugiego takiego możecie mi przyznać nie ma. Tak więc jak znam, życie znów on wystartuje i... pewnie wygra no bo przecież kto miałby jak nie on. A jak będą problemy no to przecież zawsze ktoś mu wyniesie z Urzędu pytania konkursowe na pendrive i po kłopocie. No przecież już raz tak się złożyło. Co pewnie nie wierzycie... mam nadzieję, że blog czyta ktoś z wymiaru sprawiedliwości to ja chętnie opowiem jak to się konkursy wygrywało. 

a na dziś cóż... może poczekamy kto się zgłosi do konkursu na dyr. CKM(R)-u i wtedy powiem kto ma wygrać, może tak być? 

a co do Smolichy skoro dał radę te 3 lata to da następne, bo kto jak nie on pokazywał filmy (bez praw autorskich), ponoć biedak nie wiedział, że trzeba je wykupić. 

niedziela, 15 lipca 2018

ajwonka pyta

Przepraszam a jaka ciamajda roznosila gazetki ?

jak rozumiem chodzi o Naszą Strefę? A coś bliżej w temacie. Bo jak rozumiem gdzieś ona nie dotarła... 

co ciekawe jeden z tych kolegów co to kibicują PiS-owi coś ciekawego wczoraj widział. Ale zamin o tym to byli gotowi się założyć ze mną po 100 pln-ów, że za rok PiS też wygra. Panowie skoro tak wierzycie i ufacie to zaproponowałem by postawili po 1000 (ja też się założe chętnie) a co ciekawe gdybym miał większą kasę to postwię więcej, że jednak są w błędzie. Już za większą kasę nie byli tak głęboko wierzący... Otóż ów kolega wczoraj z musu (bo żona oglądała) oglądał Ciechocinek i jakiś tam zlot Cyganów w tym Ciechocinku i... powiedział, że widział na widowni (znaczy nie jest do końca pewnien) naszego Zarembe (ciągnie wilka do lasu i Cygana do folkloru) tyle, że widział go z jakąś brunetką koło siebie. Ja tam nie będę rozsiewał plotek ale pewnie to jakaś inna fanka muzyki cygańskiej, zwyczajenie obca baba jak to się mówi siedząca obok. Tym bardziej, że jak było rok temu REFERENDUM za odwołaniem Wójta to tak się składa iż na Rynku przed Urzędem poznałem szanowną małżonkę Wójta Zaremby... blondynka przy sobie jak to się mawia. Tak więc ewidentnie ta brunetka to jakiś przypadek na widowni. 

p.s. oczywiście szkoda, że szanowna małożnka nie lubi tego samego co małżonek, ale w sumie to kto prócz Cyganów lubi ten folklor? Na pewno nie członkowie PiS-u... którzy obcych nie lubią z natury. 

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 2258