RSS
środa, 28 lutego 2018

a może tak posłucha tego przewodniczący rady Gminy Raszyn Marcinkowski...

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/mateusz-morawiecki-superman-nie-dorasta-witoldowi-pileckiemu-do-piet/xtb74ck

to tak tylko ku pamięci jak to przewodniczący i Rada Gminy nie chciała podjąć tematu nadania ronda im. Pileckiego. 

wielu też się dopytuje w sieci gdzie się podział nasz "szalony" Antoni... Ponoć po Smoleńsku miał traume i bał się latać samolotami a tu proszę niespodzianka ponoć poleciał wraz ze swym młodym "asystentem" niejakim Edmundem Jannigerem do U.S. of A. Jaka szkoda, że nie zabrali ze sobą do trójkąta misia Misiewicza? Oczywiście wypadałoby się zapytać po co polecieli (obaj) do czego Antkowi potrzebny młody chłopiec w Ameryce. No i już nie będę mówił że polecieli nie za swoje a na koszt podatników I-szą klasą. Jak ktoś chętny to nich sprawdzi ile taki bilet kosztuje. 

pamiętam jak jeszcze niedawno oborowa dama z broszką na wierzchu mówiła, że "wystarczy nie kraść"... no właśnie, nie kraść.  

ubawiły mnie dziś zdjęcia na facebooku jak w Sejmie po raz pierwszy chyba od początku istnienia tej instytucji krążył dziś pojemnik na pięniądze dla Minista Gowina tzw ściepa... Ja czekam na zbiorkę narodową. Nie ukrywam, że gdzieś na czarną godzinę odłożyłem trochę funtów, euro i pln-ów. Ale pieprzyć moją czarną godzinę jak Minister Rzeczypospolitej jest w kłopocie. Sam nie zjem, a jemu dam. Oczywiście pewnie jak się pan Minister odkuje to odzajemni biednemu blogerowi ten kawałek chleba co sobie od ust odejmę... 

i już nie będę mówił co się dzieje w interenecie... ludzie można powiedzieć śmiało tymi nagrodami co to sobie oborowa Szydło przyznała jak i temu, że są u nas tacy co im od pierwszego do pierwszego nie wystarcza (17.500 pln-ów) są tak wkurwieni, że brakuje już chyba tylko iskry i nie wytrzymają. No ale cóż brawo PiS z 50% poparciem, brawo...

UWAGA! W sieci poszła wieść o tym jak to Ministrowi Gowinowi nie starcza do 1-go. Polska jak widać to bardzo dobry kraj gdzie ludzie potrafią się dzielić z drugim człowiekiem (nie tylko dają na WOŚP) a więc ruszyła ogólnopolska akcja "przekaż swój 1% podatku na Ministra Gowina". Myślę, że warto pomóc temu politykowi, a nie na jakiś tam szpital, dom dziecka, schronisko dla bezdomnych zwierząt czy dom spokojnej starości. Minister to minister a jak mówi stare powiedzenie jak "minister głodny to zły"... Proszę wiec wspomóż jak możesz swoim 1%. 

wczorajszy "zamach" na Dudę był spowodowany tym iż w/w jechał z Krakowa do Bochni na przyznanie sobie I-go obywatela tegoż miasta. Oczywiście zapora leżąca odzielająca tory tramwajowe od ulicy i dokonująca ów "zamachu" została już zatrzymana przez ABW. A Duda odebrał tytuł obywatela miasta Bochni, a tak sobie myślę panie Zaręba by w Raszynie uchwałą Rady Gminy również uhonorować Dudę jako pierwszego obywatela wsi Raszyn... czyli wieśniaka RP. Ma to swoje plusy bo jako pierwsza wieś w Polsce coś takiego zrobimy no i za rok jak będą wybory parlamentarne to zapewniam pana, że partia nie zapomni o Raszynie i o Wieśku Zarębie... Tak więc spieszmy się by inna wieś (jako pierwsza) nas nie wyprzedziła. A tytuł zaszczytny bo można być honorowym obywatelem wielu miast ale... wieśniakiem można być jako pierwszym w Raszynie. 

ja tak tylko w żadnym trybie... a jedynie chce sprawdzić czy prawo jest równe dla każdego w Rzeczypospolitej czy też są równi i równiejsi w tym kraju. Otóż Sejmowa Komisja Etyki udziela upomnienia Prezesowi Kaczyńskiemu za użycie w stosunku do innych Posłów jak i obywateli Polski zwrotu "zdradzieckie mordy". Powiem wam, że aż ocieram łzy wzruszenia, no żeby tak "sromotnie" ukarać Posła Kaczyńskiego (nie mieli serca). 

a teraz sprawdzam czy ja też poniosę tylko karę upomninia czy też odwiedzą mnie jutro rano o 6.00... Koledzy z Prawa i Sprawiedliwości "zdradzieckie mordy" przyjdzie czas rozliczenia. 

dziś przed sądem w Warszawie odbyła się rozprawa Sikorski vs Kaczyński. Oczywiście ten drugi na sprawę się nie zgłosił. Zapytam tak tylko formalnie czy w Rzeczypospolitej obowiązuje prawo każdego obywatela czy są równi i równiejsi. Bo tak się składa, że coś w tym temacie wiem i na drugą sprawę jak się w/w nie zgłosi to na kolejną może być kontronie dowieziony przez policję. Czy tak będzie?... To pytanie pozostawię jako retoryczne...

jak dobrze pójdzie to za chwilę będziemy mieli też konflikt z Czechami o Bosaka, bo ci mogą poprosić o jego wydanie gdyż za stwierdzenie "czeski obóz koncentarcyjny" będzie w Pradze czeskiej czekać na niego "wygodna" cela na jakieś 3 lata. 

jakby tak jeszcze się skłucić ze Słowacją, powiedzmy o to że Janosik zbój był jednak Polakiem a nie Słowakiem. Tak jak Jezus też był naszym rodakiem a nie jakimś tam Żydem. A skąd taka teoria no przecież to oczywiste skoro Jego matka była Polką pochodzącą z Częstochowy... 

czy ja dobrze widzę...

http://www.rp.pl/Polityka/180229414-Krzysztof-Bosak-Brygada-NSZ-wyzwolila-czeski-oboz-koncentracyjny.html

panie Bosak a od kiedy to były "czeskie obozy koncentracyjne" tak samo może jakiś czeski Bosak powiedzieć za chwilę, że były "polskie obozy koncentracyjne"... Głupota widać ma jednak swoje imię. 

zapożyczone z facebooka... pokazuje jak zbierane są sondaże od obywateli przez osoby dzwoniące. 

Przed chwilą przeprowadziłam taką rozmowę i nie wiem, czy nie będę musiała wstać jutro o 6-tej:
- Dobry wieczór, czy zechciałaby pani odpowiedzieć na kilka pytań?
- No mogę jak pani chce
- ile ma pani lat?
- łoj pani staro jestem
- to ile?
- a już mom siedemdziesiątke
- to nie taka stara. A jakie ma pani wykształcenie?
- co mom?
- no jaką szkołę pani kończyła?
- łoj pani, jo mam tylko 7 klas
- a chodzi pani na wybory?
- gdzie?
- no głosować na posłów, radnych
- a chodze, mam niedaleko
- to na jaką partię pani by zagłosowała
- wiesz pani ja to tylko na peło
- ale dlaczego? Przecież...

I w tym momencie wróciłam do swojego timbru głosu, wieku i wykształcenia i wywaliłam paniusi co myślę o partii i jej przywódcy na którą według niej winnam zagłosować. Rozłączona rozmowa szybciutko. Jakby co, to jestem paląca i piję kawę...

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 25