RSS
czwartek, 30 listopada 2017

4-go grudnia (Barbórki) poniedziałek spotkanie dla mieszkańców Gminy Raszyn organizowane przez Stowarzyszenie "Zmieniamy Gminę Raszyn" o godzinie 19.30 Hotel Astral Al. Krakowska 20B. Zaprasza Stowarzyszenie... na spotkanie z Jakubem Stefaniakiem rzecznikiem PSL. 

moja nowa koleżanka na Facebooku Zosia nie odpuszcza i doszukuje się drugiego dna uważając, że 

ale tak swoją drogą - przecież wójt nie wydaje pozwoleń na budowę. To starostwo.

Zosiu przecież taką decyzją Wójt sobie nie zaszkodził a wręcz pozyskał nowych zwolenników (patrz mnie) i za pół roku będzie miał nie tak jak ogłosił szanowny tatuś RED. Kuriera Rodzinnego 92% a 99%. Bo człowiek który pomaga innym (patrz obcym) w budowie świątyni, pomaga ich Bogu. A taki nie może być przecież zły. Więc przejrzałem na swe oczy i dziś już wiem, że lepszego Gmina Raszyn nie miała jak Gminą jest... Tak więc moja Droga Zosiu nie zwalaj tego na starostwo. A po jaką cholerę mają im tam w powiecie iść słupki poparcie w gorę... Trzeba zadbać o to by Andrzej u nas nie miał sobie równych w 2018 roku. 

widzę, że znów zaczęliście blog czytać bo dziś będzie rekord wejść jak na listopad... Dziękuję. A jak już panie Zaręba odbębnię pokutę to może pan odblokuje mój blog (gdzie będę pana wielbił pod niebiosy) do czytania w Urzędzie. Bo nie wiem czy wiecie drodzy mieszkańcy ale chyba dobrych 5 lat nie wolno mnie ta czytać. Oczywiście urzędnicy i urzędniczki czytają pod biurkami na swoich wypasionych telefonach... Tak więc panie Zaręba czas skończyć i z tą hipokryzją, skoro czytają niech czytają jawnie. 

i dopiero się zacznie... a ja panu gwarantuje gdy już zacznę pisać tylko dobrze o władzy, że będzie miał pan w Raszynie pewne 99%.

no i dostało mi się (i nawet nie wiem od kogo). Skąd ci ludzie mają do mnie numer telefonu... SMS z przed chwili

"seker ty zwariowałeś popierasz teraz zarębe po tym wszystkim.nie odzywaj się do mnie" 

hmm no tak do mnie czyli do kogo bo numer mi nie znany. A tak na marginesie to "po czym"? Myślę, że dzisiejszą decyzją i zgodą na budowę świątyni innej niż nasz kościół katolicki Wójt, Szanowny Wójt pan Andrzej Zaręba zmył wszystkie ewentualne winy z mojego życiorysu. I stał się klawym gościem jak to mówi młodzież. Władysław Bartoszewski profesor tak bardzo nie wiedzieć czemu nie lubiany przez PiS powiedział, że "warto być przyzwoitym" no i myślę, że taki stał się nasz Wójt bo nie każdy miałby odwagę wpuścić na swój teren obcych by budowali swoją świątynię. Ktoś powie, że przecież są obce świątynie w Gminie Raszyn. No a ja zapytam a gdzie? I już uprzedzę fakty... świątynia na Na Skraju ów Hindusów stoi po stronie warszawskiej tej ulicy więc nam nic do tego... Na Jaworowej jest chyba dom modlitw Świadków Jehowy no ale nie świątynia bynajmniej... Tak więc ta będzie pierwszą na terenie Gminy Raszyn i liczę na to iż na otwarcie zostaną zaproszone Najwyższe władze Gminy Raszyn jak i ja skromny mieszkaniec zwolennik teraz na śmierć i życie Wójta Andrzeja Zaręby... 

no a ktoś uważa, że zwariowałem... wszak Andrzej ma w Raszynie ponoć 92% poparcie więc kto tu zwariował, szanowna opozycjo? 

UWAGA Mieszkańcy Dawid oto wypowiedź jednej z waszych mieszkanek w temacie świątyni...

"...nie mam nic przeciwko domom modlitw innych nacji i wyznań i nie sądzę, by mieszkańcy Dawid/Ład mieli coś przeciwko..." 

ciekawe może czegoś nie wiem ale chyba odbyły się jakieś konsultacje z mieszkańcami Dawid skoro wasza mieszkanka przemawia w waszym imieniu. A mówi jeszcze, że...

"...Natomiast ciekawi mnie, dlaczego uważasz, że ja studzę nastroje? Czyżby zależało ci na tym, by wrzały nastroje antyimigranckie w gminie? W okolicy tak gęsto zaludnionej przez przedstawicieli innych narodowości to byłoby bardzo niebezpieczne. I obrzydliwie niemoralne."

proszę pani, a nie skoro jesteśmy jak widzę już na TY więc posłuchaj kobieto ostatnio jak stałem pod blokiem u siebie szedł Sportową młody chłopak drąc mordę "jebać banderowców" stałem akurat z sąsiadem z bloku Ukraińcem (porządny chłopak). Stanąłem w jego obronie... nie będę opisywał jak się to skończyło Policja na wezwanie sąsiadów 200 metrów jechała 20 minut. Młodzieniec szedł dalej do Krakowskiej krzycząc "jebać..." nikt nie reagował. Na Rybiu mieszka bardzo dużo Ukraińców na Jarząbka... jak słyszałem mieszkańcy (Polacy) nie koniecznie są z tego szczęśliwi. Przypomnę proszę znajdź mi wpis gdzie ja namawiam do jakiś ataków na obcych? Czekam... A co do moralności to proszę nie do mnie kierować te słowa bo chyba dobrze wiesz kto w Raszynie jest nie moralny...  

UWAGA!!! żebym wiedział to bym tematu nie zaczynał. Na facebooku jedna z mieszkanek ul. Słowikowskiego zamieściła wpis o planowanej budowie świątyni hinduskiej na tej ulicy. Oczywiście mieszkańcy zareagowali dość ostro choć sprawę wyciszyć i załagodzić próbowała jedna pani (prywatnie córka państwa Kaiper tych od Kuriera Rodzinnego) a więc jak w przysłowiu nie pluje się do studni z której się pije. Czyli jak ktoś z rodziny jest przy korycie bronimy koryta. A więc informuję, że wiadomość o tym iż na tej ulicy powstanie świątynia hinduska otrzymałem dziś rano od wysoko postawionego wróbelka w Urzędzie. I tu Szanowny i Łaskawy pan Zaręba by się zdziwił od kogo. No ale dane jak zawsze do wiadomości blogu. Tak więc nie prawdę jest to, że w Urzędzie nic nie wiedzą. A i pani ta próbowała przekonać iż będzie tam budowany pewnie dom mieszkalny... Nie mieszkalny informuję, raz jeszcze (wiadomość prosto z Urzędu). I nie moja to wina, że w Urzędzie pracuje ktoś kto lubi się wygadać blogerowi. 

oczywiście pani (córka Kaiprów) twierdzi, że nie widzi w tym nic złego i gdyby chcieli to pewnie ich przyjmą "gościnni" mieszkańcy Dawid. Szanowna pani radzę nie wypowiadać się za wszystkich bo jeszcze ani by się zdziwiła jak "gościnni" nogą być sąsiedzi. No a skoro tak już jest to mam propozycję... znam pewnego dobrze postawionego Muzułmanina i kiedyś ze mną rozmawiał, że ich społeczność szuka działki na postawienie domu spotkań (tak to określił) nie bynajmniej Meczetu ale by mogli się gdzieś gromadzić. Oczywiście nikt by im tam nie zabronił się modlić bo jak wiadomo Allah jest wszędzie więc w takim domu też... Jak rozumiem mogę zadzwonić do człowieka jutro i powiedzieć iż mam dobrą lokalizację wieś Dawidy, Gmina Raszyn? 

no i coś z maila

"Panie Grzegorzu jestem mieszkańcem Raszyna od tak dawna że już nie pamiętam jak dawna. Oczywiście jestem też wielkim sympatykiem wójta Zareby i powiem szczerze że jego otwarcie jak pan mówi wynika chyba z jego pochodzenia. Bo ludzie powinni żyć w zgodzie a nie kłótni. Mam nadzieję że nasz wójt pójdzie o krok dalej. A jaki to krok to pewnie pan się domyśli. Z pozdrowieniami od czytelnika blogu jak i zwolennika Andrzeja Zaręby. Czesław."

jak widzę to nie tylko ja wiem coś o pochodzeniu w/w. I wiem, że w każdym systemie w tym kraju mieli oni pod górkę. No że chyba któryś siedział cicho to mógł się piąć ile dali w drabinie społecznej. I powiem szczerze, że nie wiem o jaki krok chodzi? Czyżby chodziło o to, że będzie jawnie nas bujał a nie cyganił po kryjomu? A może chodzi o większe otwarcie Raszyna... Muzułmanie? No to powiem byłby to krok milowy nie tylko w Raszynie ale w Polsce... No tylko jak to powiedzieć społeczeństwu? No ale jak wiadomo łyknęliśmy panie Czesiu wiele to łykniemy dalej... Tak więc Panie Zaręba jak widać otwarcie na inne religie u ludzi budzi szacunek, tak więc proponuje krok dalej... 

nie wiem tylko czy Wójt Zaręba Szanowny Wójt wie iż kilka dni temu był atak na placówkę Islamską na warszawskiej Ochocie (koło dworca zachodniego). Oczywiście atak był nocą przez tzw "nieznanych sprawców". No bo przyjść w dzień i zdemolować budynek to brak odwagi. A więc pełen obaw mam nadzieję, że nasza otwartość nie zaszkodzi świątyni jak i wiernych Hindusów. I oczywiście trzymam kciuki za decyzję pozwolenia na powstanie świątyni. Panie Wójcie może bardziej pokazać swoją otwartość w 2018 (przypomnę rok wyborczy) to może jakaś pomoc przy budowie... może by tak wpaść z Kucharskim i pomóc cegły nosić, mieszać zaprawę... itd... itd... 

widać temat rozwojowy...

Nie jest ważne, jakiej religii jest mieszkaniec naszej gminy. Ważne, żeby szanował innych mieszkańców i działał dla dobra naszej małej społeczności. Ja jakoś nie widziałem na naszych ulicach pijanego Hindusa czy Wietnamczyka, za to idących taneczno-zygzakowatym krokiem katolików widzę każdego dnia. Czy ktoś widział zakapturzonego wyznawcę judaizmu biegającego po ulicach z kijem bejsbolowym?

a więc rozumiem, że Gminę Raszyn uważam za otwartą na wielokulturowość i wielobarwność... Panie Wójcie raz jeszcze Wielkie Dziękujemy. No nie mógł pan zrobić większej radości nam mieszkańcom Gminy Raszyn przed świętami Bożego Narodzenia. Już widzę jak mieszkańcy ul. Słowikowskiego i katolicy z Gminy Raszyn popierają pana decyzję. Bóg zapłać powie pewnie ksiądz jak wpadnie do pana po tzw kolędzie... 

oczywiście taka otwartość Gminy Raszyn... gminy w katolickim kraju jak i zarządzaną przez Wójta z PiS-u może nie spodobać się kolegom i koleżankom z Prawa i Sprawiedliwości no ale w końcu od czego jest "w tym sęk..." co od kilku lat wałkuje temat jak to Wójt Zareba (nim kur trzy razy zapiał, ten wyparł się PiS-u) w obecności Ambasadora Chorwacji na raszyńskiej pływalni cytuje "...a jaki tam z nas PiS...". Ma pan rację otwieramy Gminę Raszyn na różnorodność a PiS niech się... goni. Ja bym poszedł o krok dalej Szanowny Panie Wójcie Andrzeju Zaręba bo dobry czas nadchodzi Adwent (to czas oczekiwania) więc oprócz świątyni Hinduskiej proponuję przyjąć jako pierwsza gmina w Polsce uchodźców do wspólnego stołu wigilijnego. W końcu "Bóg się rodzi..." 

i powtórzę róbmy swoje a PiS i taka ma za duże zmartwienie dziś więc może nie zauważy jak otworzą się bramy Raszyna dla naszych braci i siostry w innej wierze. AMEN... 

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 23