RSS
piątek, 31 maja 2013

a tadeuszdawidy...

A czemu się dziwić, że o Zarębie proboszcz z ambony agituje. To dobra raszyńska tradycja. Wójt zrobi chodnik i ksiądz jest agitką wójta. Sobie myślę, że jak wójt z Rybia jest w Raszynie na procesjii a nie swojej parafii, to to była ustawka. Pan panie wójcie wpadnie a ja panu pokadzę z ambony. Nasz proboszcz ks. Wojtek się na to nie godził w Ładach i go zniszczyli. 

ciekawe rzeczy mówisz panie Tadeuszu... ciekawe 

no i wszystko jasne (z blogu PANa)

Prezydent rozwiewa wątpliwości
Znowelizowana ustawa o pracownikach samorządowych - musi być konkurs na sekretarza gminy (nie ma p.o.)

no i PO sekretarzu...  

 w sumie ciekawie wygląda najnowsza okładka Kuriera R. na niej ksiądz proboszcz z Ład z szablą... dziwnie tak ksiądz wyglada z tą szablą tym bardziej że nie pasuje do sułtanny...  

chciałbym też podziekować radnej pani Henryce Koper za zaproszenie mnie na piknik rodzinny sołectwa Raszyn I tym bardziej że pani Henia pocieszyła mnie, że zaproszenie dostałem jako pierwszy. Można powiedzieć, że jeszcze przed Wójtem... cóż jak widać jesteśmy obaj zaproszeni. Jako goście będziemy tam równymi mieszkańcami.

dziś będąc przez moment u przewodniczącego Marcinkowskiego zamieniliśmy kilka słów... znaczących jak zawsze dla samorządu.

otrzymałem też dziś dokument do publikacji (w poniedziałek) w sprawie podwyżki cen wody. Oświdaczenie klubu Jedność Gminy których pięcioro jest przeciw tej podwyżce... na sesji ostatniej dołączyli głosem przeciw podwyżce Marcinkowski Dariusz i Rafał Sieradzki więc siedmioro z naszych reprezentantów jest przeciw. Ciekawe czy podtrzymają swe zdanie do końca? 

 

starix...

Tzw "dawne dobre przykłady" to chyba, chodzenie trzy razy dziennie do kościoła.(przed wyborami) 

hmm a ciekawe może ktoś pamięta jak było przed wyborami (oczywiście 2010 roku)

mam nadzieję, że choć był tylko na jednej procesji bo takie chodzenie (przypomnę 4 kościoły) mogą chodzącego narazić na ból/bul * nóg i to całkiem poważny

* nie ważne jak zapiszesz (przez "ó" czy "u")  to i tak boli jak cholera

Kurier Rodzinny już jest ...

 

a właśnie w sprawie katalicyzmu i obnoszeniu się ze swoją wiarą (w sumie może pan powiedzieć że nie porosił pan o to)... dziś wróbelki doniosły też, że podczas wczorajszej procesji Bożego Ciała ks. Proboszcz parafi (św. Szczepana i św. Anny) w Raszynie (nie parafi Zaręby) pochwalił za udział w procesji Wójta Gminy Raszyn i tzw "dawnie dobrego przykładu" pozostałym... Hmm a jaki to przykład. Żebym tylko (motyla noga) nie wpadł w większe kłopty jak mam to powiem, że obnoszenie się ze swoją wiarą jest obłudą... Oczywiście jak pisałem to ksiądz zauważył Wójta w tłumie tak zanczącym... Szkoda że ksiądz nie zauważył pozostałych mieszkańców? Widać kościół zmierza w złym kierunku bo nie zauważa tych maluczkich... bo kościół tworzą wszyscy, lecz patrząc wstecz zawsze to ci najmniejsi, ubodzy, byli bliżej kościoła niż bogaci.

ciekawe czy dziś Jezus powtórzyłby to samo... "że prędzej wielbłąd przejdzie..." ciekawe... 

a z tego że nas opuszcza sekretarz jak bardzo się "ucieszy" nasz radny powiatowy PAN Piotr... wszak wiadomo jak bardzo do siebie miłością pałali. Szkoda bo chyba kampania wyborcza 2014 z POnem Michałem wyglądałaby bardziej ciekawie niż bez... a już POna polubiłem. 

mam nadzieję, że "praworządność" zgotuje POnu POżegnanie godne sekretarza... jakiś krzyż... szabla...

 a już bankowo jak to ktoś powiedział KRZYŻ NA DROGĘ...

p.s. POnie Michale proszę się nie martwić zapewniam POna Wójt jaki jest taki jest ale zginąć POnu nie da... w końcu katolik i człowiek honoru...

c.d.n.  

a co do wpisu z forum

prezydent sprecjalnie dla Sęka 

nigdy nie przypuszczałem, że będę za coś dziękował Prezydentowi Komorowskiemu choć przyznam się, że nie głosowałem na niego...

panie Bronisławie dziękuje w imieniu swoim, czytelników blogu jak i wszystkich mieszkańców Gminy Raszyn. 

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 28