RSS
piątek, 29 września 2017

co do wczorajszej sesji... to ciekawe czy: 

Uchwała w sprawie zmiany uchwały nr XXXVIII/363/2017 Rady Gminy Raszyn z dnia 6 lipca 2017r. dotyczącej zmiany regulaminu dostarczania wody i odprowadzania ścieków.

...dotyczyła również zmiany cen z wodę i ścieki czy tylko tego co stanowi ta uchwała? Pamiętam sesję jak to zaprosili Lechańskiego (męża swojej żony) by ten przedstawił argumenty na TAK za podwyżką cen wody i ścieków. Oczywiście wiadomo, że do niedawna panowie Lechański i Zareba się przyjaźnili ale widać na tamtej sesji raczej z tej przyjaźni nie pozostał kamień na kamieniu. No więc ciekawe czy podwyżki będą panie Zaręba czy też nie, bo jak pamiętam i sam słyszałem Prezes EKO Lechański przestawiał argumenty na TAK bo... sprzęt na oczyszczalni się starzeje co powoduje, że za chwilę może siąść całą sieć a pieniędzy na naprawy ponoć nie ma w EKO. Czyli jak padnie to czeka być może armagedon kanalizacyjny całą Gminę Raszyn ale pewnie jak znam życie nie na darmo Zaręba lata do 3 (słownie trzech) kościołów w niedzielę (każdą) by modlić się by żaden "armagedon" nie nastąpił w Raszynie do końca jego kadencji 2018... a potem, a potem panie Zaręba to Raszyn może spotkać wszystko bo taka jest wasza domena (PiS-u) po nas tylko spalona ziemia. Tak więc już dziś nie mogę się doczekać gdy nadejdzie ten rok... ostatni tok kadencji 2014-18 i wejdziemy w rok wyborczy. Wiem, że zrobi się bardzo miło. Pewnie ludziki sobie przypomną o czymś takim jak Forum Gminy Raszyn... blogerzy znów powrócą do pisania a sęklerem... znów się pewnie zainteresuje wymiar sprawiedliwości. Prawda pani Zaręba? Jak to było... sękler to już siedzi tylko o tym jeszcze nie wie. Tak to pan powiedział w dniu dożynek A.D. 2014... a jak panu zapowiadam, że... no ale może nie uprzedzajmy faktów.

są tacy w Raszynie (nie wiem czemu) co to nie wierzą w sojusz i trójprzymierze Klimaszewskiej, Lechańskiej i Adamiakowej. Hmm ciekawe czemu? Ponoć panie te jak nie jedna za drugą to druga za trzecią (kolejność dowolna) za sobą nie przepadają. Ponoć też wiele ich dzieli choć jedno ich łączy a bardziej jeden osobnik płci przeciwnej... Zaręba jako Wójt. Ich chlebodawca przy całkiem niezłym korycie. I to jest argument sikorek, że nigdy na takiego "dobrego gospodarza" ręki nie podniosą. W końcu żywi i broni, ale... jest coś co łączy je jeszcze bardziej. Otóż są na pewno w 100% kobietami. A wiecie jak to jest zadrzeć z takimi jak to się mówi babami co to ponoć mają jaja większe od faceta nie jednego. Oczywiście ktoś powie panie grzegorzu Lechańska i jaja? No może w tym przypadku przesadziłem ale za to Klimaszewska ma je za dwoje a może nawet za troje. No i jak już się baby zmówią i na coś uprą to św. Boże nie pomoże. Pamiętacie protesty kobiet (kolejny we wtorek 3 października) które to nawet Prezesa zdenerwowały (lekko mówiąc). Tak więc gdyby takie trójprzymierze było faktem a nie mitem jak wielu podejrzewa to... Zaręba trzymaj się mocno stołka w 2018 bo różnie może być. Oczywiście Lechańska (tak jak już napisałem) z uwagi braku tego czegoś... no i Adamiak po części też, ale ta Klimaszewska to może...

a czemu uważam, że obywatelce (jak się okazuje wciąż lepszego sortu) Lechańskiej brak tego czegoś. Jak wiadomo (i nie jest to tajemnicą) nie poparła tak naprawdę REFERENDUM (czekając w domu pod łóżkiem ze strachu na rozwój wydarzeń) jak obalą Zarębe to pewnie by zaraz się chwaliła, że to jej zasługa, a jak nie to wiadomo lepsze skrawki z koryta niż nic. A więc nie dość, że nie poszła głosować to jeszcze w tym temacie nie agitowała po znajomych. Bo i po co... No tu miała rację REFERENDUM się nie udało i wciąż siedzi w swoim korytku, mąż (jeszcze) też. Mam tylko nadzieję, że Lechańska się nie obrazi i do sądu nie poleci bo przecież nie napisałem czegoś co nie byłoby prawdą, nawet o tych jajach. A jak poleci no cóż szybko udowodnię zwyczajnie, że ich nie ma. 

p.s. a poza tym jak to dobrze, że nie mam dzieci w wieku gimnazjalnym (wiadomo dlaczego)... a mnie... a mnie pani Marzeno to wiadomo, że jebał PiS i chyba nic gorszego spotkać mnie nie może. 

oczywiście w tym temacie c.d.n. (i nie koniecznie przed wyborami 2018 roku)

wczoraj w Raszynie odbyła się kolejna sesja Rady Gminy... był tam punkt mówiący coś o zmianach opłat za wodę, ciekawe czy tym razem Wójt Zaręba twierdził, że cen tych w Gminie Raszyn podnieść nie można? Panie Zaręba teraz jeszcze można... wybory samorządowe dopiero za rok z kawałkiem (ponoć 11 listopada) choć sam Prezes (pana Guru) chce by odbyły się one tydzień przed lub tydzień po... A wiecie dlaczego? Bo jak sam na "tajnym" spotkaniu stwierdził, że... wybory samorządowe nie mogą dzielić Polaków. No nie wiem czy śmiać się już dziś czy dopiero w dniu tych wyborów. Hmm (motyla noga) i mówi to człowiek który poróżnił nasz naród najbardziej chyba jak można w historii naszego narodu. A wiecie co jest jeszcze najśmieszniejsze? Jak podaje onet.pl

Dziennikarze "Rzeczpospolitej" ustalili, że Jarosław Kaczyński przewiduje plan zmian w ordynacji wyborczej składający się z dwóch elementów: oprócz zmiany daty wyborów planowane jest też ustanowienie dwóch komisji wyborczych - jednej przeprowadzającej wybory, drugiej liczącej głosy.

a więc będzie tak... komisja która będzie siedziała podczas wyborów no to normalne będzie miała zadanie siedzieć i obserwować... ale już komisja która będzie liczyć głosy (pewnie cała z PiS-u) no to wiadomo. Nie ważne kto jak głosuje tylko kto liczy głosy (skąd my to znamy). A więc o wynik wyborów 2018 panie Zaręba nie musi się pan martwić... jak już dziś zakładam to o 62% może pan zapomnieć. Ja obstawiam już dziś, że lubią pana wszyscy i 100% to idealny wynik dla pana. A Kaczyńskiemu z tym pomysłem gratuluje poczucia humoru. 

środa, 27 września 2017

informacja o zebraniu Raszyn II była na stronie raszyn.pl. Chociaż nie wszystkie sołectwa dały to ogłoszenie, słynne są ogłoszenia Raszyn I - chowane pod innymi kartkami na tablicy ogłoszeń.

dziękuje za informację. Szkoda tylko, że na tej stronie bo często też robię zakupy w "Puchatku" na Poniatowskiego lub delikatesach na Sportowej i akurat tam są tablice informujące o różnych rzeczach. Szkoda że sołtysowa "Bielicka" nie zamieściła tam skromnej informacji... no ale w sumie chyba nie była jej na rękę za duża liczba uczestników podziału funduszu. Jakbyś jeszcze mógł/a podać informację na co i ile kasy w Raszynie II poszło, będę wdzięczny. 

wtorek, 26 września 2017

a co do trójprzymierza Klimaszewska, Lechańska, Adamiak... to też mam ciekawe spostrzeżenie. Otóż każda z ów dam ma wiele do stracenia gdy podniesie rękę na Zarębe. Najmniej oczywiście Klimaszewska bo takiego speca od basenów to z pocałowaniem w... każde miejsce wezmą. Lechańska nie musi być dyrektorem może znów uczyć o tym jak to robią świnki morskie (bez urazy dla świnki morskiej) ale co tym zyska Adamiak? No przecież jak się ten chłop Zaręba dowie (szczęście że nie czyta "w tym sęk...") no to jej dopiero pokaże gdzie jest AA. No właśnie Zaręba nie czyta ale ponoć Kucharski jest wiernym fanem. Tak więc chyba ów sojusz dam się rozpadnie i jak to powiedział Siara Siarzeski... 

https://www.youtube.com/watch?v=w6QN3EHSjVs

całą noc myślałem jak to jest z tym funduszem sołeckim... Pamiętam jak pewnego roku rodzice z przedszkola na Lotniczej musieli się zorganizować by w końcu uzyskać jakieś fundusze na imprezę integracyjną dla dzieci... chyba z tego co pamiętam chodziło wtedy o 10.000 pln-ów przynajmniej tyle było wnioskowane na początku. Oczywiście pomysł nie za bardzo a przynajmniej w tej kwocie nie podobał się seniorom. No bo wiadomo każda złotówka w drugą stroną niż dla seniorów to znaczy mniej kasy na wyjazdy itd... Dziś z tego co widzę sołtysowa "bielicka" bez szemrania kasę w kwocie 7.000 pln-ów przekazała. No bo jak wszyscy to wszyscy (znaczy 21 sołectw)... A ciekawe jak z kasą z sołectwa Nowe Grocholice? Jak wiemy dzieci z tego rejonu Raszyna mają przystanki i autobus "widmo". Ciekawe jest to, że wiele sołectw dorzuciło się pewnie na "prośbę" Wójta, któremu kasy brakuje na gimbusa do autobusu, ale ów sołectwa nigdy tegoż gimbusa nawet nie zobaczą. Oczywiście jak mówi klasyk "wszystkie dzieci nasze są" a więc jak to powiedział prawnik do Nikodema Dyzmy "jak trzeba to trzeba" więc się zrzucamy na gimbusa, w końcu pan kazał... 

pytanie do sikorki lub wróbelka jak byli na funduszu sołeckim Raszyna II:

kiedy był ów fundusz dzielony?

czemu nie było o tym informacji od sołtysowej? 

no i na co poszła kasa z funduszu? zakładam, że gimbus tak... trochę dostali strażacy (jak zwykle na odczepnego)... może jakiś klub seniora znów na kiecki lub tego podobne szpargały, a reszta dla seniorów i "wypady za miasto". No chyba, że nie było jeszcze dzielone funduszu (w co wątpię) to wtedy poproszę o informację kiedy ów spotkanie się odbędzie. 

no i dociekliwy rozwiązał rebus...

7000 X KAŻDE SOŁECTWO

no to się seniorzy... zdenerwują bo będzie mniej na balangi i wyjazdy. Choć mnie bardzo interesuje ta ich zgodność jak nigdy. A co do sołectwa Raszyna II to jakoś nie widziałem nigdzie ogłoszeń, że takowe ma się odbyć. Czyżby sołtysowa "Bielicka" zapomniała rozwiesić ogłoszenia? 

 

poniedziałek, 25 września 2017

no i widzę, że na facebooku się temat klaruje (jak dobry rosół) w temacie gimbus-Wójt-spotkanie sołeckie. Nie będę ukrywał, że dolałem trochę oliwy do malutkiego jeszcze płomienia. 

a za chwilę w trasę... do Częstochowy ale nie tak jak Zaręba (300 metrów) ale ja do końca uczciwie...

zasłyszane gdzieś "u magla" w Raszynie... jak ćwierkają wróbelki 

Chyba TW Zaręba wyhodował sobie sam na własna prośbę nową opozycję. Klimaszewska, Lechańska i Adamiak jak ćwierkają ptaszki, wystartują przeciw. Może stąd to nagłe zniknięcie Klimaszewskiej i Lechańskiej z Kuriera Rodzinnego? Tylko co z prezesem czyli mężem swojej żony? Raczej się nie uchowa...

...ale, że co bio dobrze nie dosłyszałem w/w (wszystkie trzy) na Wójta będą próbować? I to by była dopiero gonitwa, niczym jak na Służewcu Wielka Warszawska. Ciekawe jak wy byście obstawiali ów trzy "klacze" już nie wspominając o "ogierze" który na pewno będzie się starał przy korycie pozostać na kolejne lata. Jeżeli chodzi o w/w to mam jedną faworytkę... drugiej zaś nie daje szans, a trzecia (to chyba żart), choć swoja drogą Zareba też miał być żartem w 2010 i co... i poszedł za startu od razu na metę, a szanse miał lichutkie. Tak więc już dziś nie mogę się doczekać tego co tu się będzie działo za rok, a dziać się będzie. 

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 6