RSS
wtorek, 31 października 2017

pamiętacie jak pewien poseł Jarosław K. powiedział z sejmowej mównicy "kanalie, zdradzieckie mordy zabiliście mi brata" otóż według prawa... oczywiście Prawa i Sprawiedliwości poseł ten nie odpowie za słowa bo... nie były skierowane do konkretnej osoby. Brawo... a więc przy najbliższej okazji sprawdzę czy to działa co do mnie np bo uczono mnie, że każdy wedle prawa jest równy. A więc jak coś pamiętajcie jak mówicie bezosobowo to kary żadnej nie możecie ponieść, warto zapamiętać. Jak obrażać to podobnie jak Jarosław K. niby wiemy o kim mowa a jednak... Polski Wymiar Sprawiedliwości to coś czego nie sposób ogarnąć, ale w tym przypadku to chyba cecha pozytywna. 

pisze dziś getbucks 

Codziennie rano do kawy, włączam Twojego bloga i przeglądam nowe wpisy

przepraszam, że wpisów nie ma tyle co kiedyś, ale nie samym blogiem człowiek żyje. Mam nadzieję, że sytuacja wróci do normy i będziesz mógł/a cieszyć się z wpisów tak jak kiedyś. Więc pozdrawiam i życzę miłej lektury. Oczywiście myślę, że nie zanudzam? 

dziś tradycyjne staropolskie święto Helloween... Ciekawe czy ktoś mnie odwiedzi po cukierki? 

poniedziałek, 30 października 2017

c.d. 

a sprawa dotyczy pogrzebu pana (osobiście nie znałem) działacza raszyńskiego PSL-u... można powiedzieć działacza chyba od zawsze. No cóż umarł człowiek, w słusznym już wieku i tego nikt nie może zmienić. A ja nie zamierzam pisać nic więcej o w/w a o naszych politykach i o tych co to ponoć politykami nie są... o naszych księżach katolickich. 

otóż na ów pogrzebie podczas Mszy pogrzebowej głos w imieniu Prezesa PSL-u miał zabrać Emil Sawicki (odczytać list ów polityka). Na co ksiądz proboszcz stwierdził, że nie będzie nikt nic czytał, bo o tym nie było mowy. Hmm nikt... a jednak raszyński "polityk" niejaki Zaręba Wiesiek zwany jeszcze przez rok Wójtem już tak. O tyle ciekawie się robi, że ów Wiesiek nic wspólnego z PSL-em nie ma a co ciekawe raczej z Emilem Sawickim na temat Raszyna mają odmienne zdanie. Mam więc pytanie czemu na pogrzebie członka PSL-u działacza z dziada pradziada nie może głosu zabrać PSL a zabiera jakiś gostek z PiS-u, bo co bo ów gostek jest akurat Wójtem?" A od kiedy to PiS tak miłuje działaczy PSL-u Emilu? Bo co bo było mnóstwo barci i sióstr w kościele i trzeba było się po lansować?. Oczywiście list od kolegi Prezesa PSL-u Emil odczytał na cmentarzu ale w kościele już nie. 

małe słowo do księdza proboszcza a od kiedy to broni się zabierać głosu w kościele bratu drugiemu? No i pytanie pomocnicze a od kiedy to istnieje partia zwana mylnie Prawem i Sprawiedliwością? A od kiedy PSL? Jak pamiętam z kart historii (którą pewnie już niebawem PiS zmieni) to PSL był zawsze w tym kościele wspierając kościół i vice versa. Ale nie teraz, bo teraz kolego Emilu liczy się kasa a dziś kasę ma PiS... i ten w kościele będzie zawsze na I-szym miejscu. A PSL... a PSL (no nie będę już się znęcał nad partią). Tak więc smutne jest to, że nawet w kościele wasz Wójt robi politykę. Szkoda, że jakoś go tam z szanowną małżonką nie widać, no ale pewnie ta ma ból głowy tak akurat w każdą niedzielę. Panie Zaręba (ludzki panie) czas skończyć z hipokryzją, bo i tak prawda wyjdzie na jaw. A księdzu proboszczowi z parafii św. Szczepana i Anny gratuluje poczucia humoru, mam nadzieję, że w tym roku podczas tradycyjnego obchodu domów zwanych kolędą będziemy mogli sobie pogadać jak brat z bratem... jak człowiek z człowiekiem... 

mam też nadzieję, że w końcu Emilowi się otworzą oczęta i nie daj Boże w 2018 roku nie będzie z PSL-em wielbił pana... ludzkiego pana. 

wiem, że wpis ten się może komuś nie spodobać. Nie jest moim zamiarem taki czyn ale jak tak no cóż nic na to nie poradzę, że tak jest a dotyczy on tak się składa kościoła katolickiego jak i PSL-u raszyńskiego. Długo się zastanawiałem czy temat poruszyć. No ale w końcu postanowiłem, że trzeba. Bo nie ma co zamiatać pod dywan tematów w tym kraju. Wiadomo jak to się kończy. Złodziej który kradł i nie został za rękę złapany kradnie dalej... Amator czyiś żon jak mu porządnie mąż ryja nie obije to będzie inną żonę obracał. I tak jest ze wszystkim. Więc może czas posłuchać słów pana Piotra (zwykłego Człowieka) i powiedzieć DOŚĆ!!! A więc było tak...

c.d.n. 

nie mogło mnie nie być w tym miejscu... Dziś byłem tam gdzie zwykły człowiek powiedział DOŚĆ Prawu i Sprawiedliwości. Powiem wam, że miejsce przytłacza tym czynem człowieka, który nie mógł inaczej jak tylko w desperacji powiedzieć DOŚĆ!!! Jedno co mogłem to zapalić znicz w pamięci po jego osobie. Dziś było tam około 100 osób... kilkadziesiąt zaś przechodziło spiesząc się po pracy do domu... czy do autobusu by jechać dalej w trasę do domu gdzieś z dala od Warszawy. No cóż życie toczy się dalej, choć już takie samo nie będzie. Niestety czasu się nie cofnie, bo może ktoś, może ja bym powiedział temu człowiekowi nie warto... bo popatrz na tych wszystkich którym ta śmierć jest obojętna. Może nie warto, ale czasu się nie cofnie, stało się co się stało i trzeba dalej żyć, choć nie będzie tak samo. Zapalając dziś ten znicz myślałem o rodzinie pana Piotra, co ona dziś czuje. Jakie będzie dziś dalsze ich życie. Pewnie nie łatwe bo PiS tak łatwo nie zapomni... Może to i dobrze bo wiecie bardzo dobrze, że krew tego Człowieka macie na rękach i tego nigdy już nie zmyjecie... A i módlcie cię by takich panów Piotrów nie było więcej w tym kraju.

ten Człowiek, zwykły Człowiek oddał życie dla nas byśmy się w porę obudzili. Wierzę, że tak będzie... bo takie czyny nie mogą zostać zapomniane. Cześć Twojej Pamięci. 

Nie lękajcie sie !

Dziś 18.00 - 21.00 na pl Defilad - światełko dla Pana Piotra - Szarego Człowieka tak jak My! Bądźmy razem wyrażając sprzeciw pislamowi i kaczyńskiemu na którego ręce spłynęła krew bohaterskiego Piotra S.

ja postaram się tam być, bo jestem coś winien Bohaterowi naszych czasów, a wy? Najwyższy czas jest się obudzić i wyciągnąć wnioski z testamentu tego człowieka i ofiary jaką złożył...

niedziela, 29 października 2017

pan Piotr (Szary Człowiek) powiedział, że mamy działać... 

i tak się zastanawiam czy aby nie my wszyscy a nie PiS jesteśmy winni tej śmierci. Tak, my... Pamiętacie 16-go grudnia 2016 roku? Gdybyśmy wtedy z Sejmu wyciągnęli tych skurwysynów dziś może ten człowiek by żył. Owszem mogła wtedy polać się krew, być może moja, ale ten człowiek nie musiałby umierać w proteście by pokazać nam, że wtedy popełniliśmy błąd zatrzymując się. Być może jutro rano pojawią się pod domem moim pewni panowie, ale to nic nie zmieni tego, że dziś mam łzy w oczach a w sercu żal i zwykłe ludzkie wkurwienie, że wtedy tak wielu się zatrzymało. Wtedy tak, a dziś... czy posłuchamy tego co ten człowiek w swoim testamencie do nas powiedział? 

mam nadzieję, że posłuchamy i zapamiętamy...mam nadzieję, że nie będzie potrzeba więcej panów Piotrów... A nawet jak mój wpis się nie spodoba jakiemuś skurwysynowi z PiS-u to wiecie co...? Mam to gdzieś i nawet jak mnie zamkną to tylko zamkną a czym jest to z życiem które ten człowiek oddał byśmy my mieli zrozumieć... 

panie Piotrze choc się nie znaliśmy to chyba dawno nie czułem takiego smutku w swym sercu i łez wylanych. Cześć Twojej Pamięci. I obiecuje ci ja też Szary Człowiek, że za twoją śmierć przyjdzie wyrównać rachunek. 

AMEN... 

JA ZWYKŁY SZARY CZŁOWIEK... dziś smutny dzień i oby ta śmierć nie poszła na marne... Piotrze jesteś Wielkim człowiek w naszej pamięci. 

jest mi tak przykro, że nawet pisać nie umiem... 

PUK, PUK... pani Kaiper (płci pięknej) i ten drugi Kaiper (płci widomej) co się dzieje jak przed REFERENDUM to nikomu kto przeciw wam i Zarębie nie odpuściliście a dziś co cisza... A tam "dziecko" wasze (Kurier Rodzinny) poniewierają i szmacą a wy co? Nie walczycie... nie bronicie... cisza jak po śmierci organisty we wsi. Na Boga Kaipry larum grają...

wpis z facebooka od mieszkańca:

Też mnie dziwi, że nożyce się jeszcze nie odezwały w tej kwestii i nie bronią swojego "dziecka"

ładnie brzmi... nożyce. Ale spokojnie odezwą się w swoim czasie (czytaj 2018 przed wyborami) i będzie tak. Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam... kowal zawinił (czytaj ludzie wpisy zamieszczają) a Cygana sęklera powieszą (czytaj zamkną). No cóż ale czy w tym przypadku Suweren Raszyna nie ma racji? Czytaj... Kurier Rodzinny to... (wiecie co) nie będę się powtarzał bo nie raz pisałem. 

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 10