RSS
czwartek, 17 stycznia 2019

pani Geszprych ja wszystko widzę na Kaiper24... pani Kaiper nawet pani nie przypuszcza która koleżaneczka mi przekazuje najciekawsze kąski. A teraz widzę, że i kolega dołączył do was. No miło się zrobiło, a wie pani może nawet się skusze i wpadnę tego 19 stycznia o 18.00 na tę Mszę w intencji Pawła Adamowicza, którą pewnie Zaręba (PiS) zamówił. No jakby to zobaczył ten co to minutą ciszy "uczcił" w Sejmie pamięć zamordowanego to by Zarębie dał poPiSie...

jak widzę nagle wszyscy stajecie się sympatykami pana Prezydenta Gdańska a ja przytoczę słowa waszego polityka "...wy sobie mordy Pawłem nie wycierajcie..." A do tematu powrócimy w poniedziałek po żałobie, oj powrócimy.  

a dziś po południu coś ciekawego w temacie wydarzeń ostatnich dni z PiSem na deser... myślę, że po tym wpisie będę tak lubiany w Raszynie jak jeszcze nie byłem. A wiecie dlaczego? Bo nazbierało mi się na sercu i muszę wyrzucić coś z siebie, taka spowiedź publiczna. Będzie fajnie możecie mi wierzyć... 

oczywiście publikacja będzie tylko na blogu (bez żadnego fb) gdzie kończe zamieszczanie wpisów na forach wszelakich. A więc kto będzie chciał ten przeczyta. 

powiem wam, że wczoraj poczułem się jakby ktoś dał mi w ryj prosto z buta, nawet sam Chmielewski który obraził mnie w sądzie (on już wie co) i za to kiedyś mu się dostanie, tak, tak Mirku "przyjacielu" bo temat nie zamkniety między nami. Trafiłeś na nie tego gościa na przeciw siebie. Bo wiedz, że ja nigdy krzywdy wyrządzonej mojej matce ci nie zapomnę. A jak nie wiesz jakiej to miej odwagę i stań twarzą w twarz ze mną i się zapytaj, odpowiem ci bardzo szybko i niechciałbyś uwierz mi. 

tak więc później jak obiecałem a ja słowa zawsze dotrzymuje. 

no i wszystko jasne... prawdopodobnie nie będzie powtórzonych wyborów w Raszynie i Rybiu. Uff możecie koledzy z PiS-u odetchnąć, sekler już nie zagrozi... ale może to i lepiej dla was. Mam tu tylko jedno pytanie do was a gdyby kogoś od was (z PiS) brakowało na liście wyborczej to wybory były powtórzone w trybie NA CITO!!! 

mogło być też tak, że Zaręba by startował i na Wójta i na radnego a jakby tak nazwiska w/w nie wydrukowali to byłaby taka zadyma, że lepiej nie pytać. Dziś trzeba powiedzić głośno że te wybory należały  się tylko Dominikowi Płuciennickiemu, nie mnie czy innym tylko temu człowiekowi. Widać sąd ma inne zdanie w temacie ku uciesze PiS-u... Dominiku ty dla mnie jesteś Wielkim wygranym tych wyborów i u mnie chłopie masz ten mandat HONOROWO a wam ludzie radni bez honoru z PiS-u wiecie co... To wy też powinniście stanąć w obronie tego kandydata by dać mu szansę. Dziś cieszycie się, że wygraliście NIEUCZCIWIE... I niech tak będzie.

Dominiku wielkie dzięki, że się starałeś bo tylko dzięki tobie była szansa, no cóż widać los chciał inaczej i Raszyn na 5-ć lat pogrąży się w mrokach PiS-u. 

taka mała ciekawostka dziś TV publiczna ponoć (nie wiem bo tego gówna nie oglądam od ponad roku) transmituje Mszę Świętą w inetencji zmarłej 6 lat temu matki Prezesa (wiadomego Prezesa) a się pytam a jak umrze matka Prezesa innej firmy czy innej grupy przestępczej to też będą transmisje? A może by tak pan Rydzyk  w swojej TV to pokazywał, a nie pan Rydzyk jest biznesmanem i wie, że czas antenowy to pieniądz i nie ma co go marnować na jakieś głupoty. Tak więc pytam się... ludzie co się dzieje? Matka, zwykła matka jakiegoś faceta i transmisja ze Mszy po 6-ciu latach (???) rozumiem ze Mszy pogrzebowej, ale... szkoda gadać. 

coś niewiarygodnego

https://wiadomosci.onet.pl/swiat/praga-burmistrz-zdenek-hrib-chce-stworzyc-ulice-im-pawla-adamowicza/hgc95x4

oczywiście nie na Pradze a w Pradze stolicy Czeh... Ciekawe co na to radni Warszawy stolicy Polski? A może by tak ulicę Nowogrodzą na im. Pawła Adamowicza? 

nie wiem może ja czegoś nie rozumiem. W niedzielę w świetle kamer i setki osób nagrywających na swe telefony bandyta napada na Prezydenta Gdańska. Zadaje mu kilka ran nożem (bynajmniej nie zwykłym kuchennym ale specjalnie dobranym) w brzuch i serce. Następnie wygłasza mowę triumfalną o tym, że zginął konkretny człowiek bo on cierpiał przez PO (rzekomo torurowany). Wcześniej by wejść na secene podrabia wejściówkę prasową. W dzień po zamachu Prezydent umiera a już minister Ziobro ogłasza, że bandyta był chory psychicznie. Matka zabojcy twierdzi, że ostrzgała policję przed swoim synem. A co do osoby pana Prezydenta Adamowicza to w dniu finału kwestował na uliczy zbierają pieniądze (bez ochrony) tak samo bez ochrony chodził do pracy. Czemu bandyta nie zaatakował go podczas kwesty, a wybrał senę? Bo potrzebny był mu mord medialny z przekazem na całą Polskę. Dziś bandyta jest izolowany w więzieniu, ale... i to najdziwniejsze ma już adwokata (z wyboru), który to ma złożyć zażalenie na tymczasowy areszt (!!!). Nie no pewnie... niech odpowiada z wolnej stopy chodząc po ulicach i być może dźgając kolejnych ludzi, może samego Owsiaka, bo też go torturował? Powiem szczerze, że niektórzy adwokaci to mają poczucie humoru. A co do oskarżonego, to proces jego może ruszyć dopiero za rok jak podają media. Ja obawiam się tylko jednego i jestem tego pewien, że w/w bandyta nie dożyje do dnia procesu, bo ci co pociągali za sznurki za cholerę nie wiedzą co on może powiedzieć na procesie w świetle kamer. Może powiedzieć prawdę, ktorej ja dziś też boję się powiedzieć. 

środa, 16 stycznia 2019

wiele osób gratulując między innymi mnie organizacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Raszynie pytało mnie czemu nie było tej imprezy przez ostatnie lata (chyba dokładnie siedem lat). A tu musicie swoje pytania kierować do 1-go "wolontariusza" Raszyna Wójta Zaręby. Ja pamiętam by pieniądze przekazać w 2014, 15 czy 16 roku musiałem udać się pod market na Okęciu bo tam chodzili wolontariusze. Dziś mogę powiedzieć śmiało panie Zaręba wstyd, że nie było kontynuacji WOŚP w Raszynie i niech pan nie mówi, że nie było, bo nie było chętnych ludzi. Pan za to odpowiada i tylko pan. Ale już nie musi się pan martwić za rok nikt pana o zgodę nie będzie pytał, bynajmniej ja. 

a tu proszę co pisze i potwierdza na facebooku były kolega Zaręby Piotr Iwicki dziś sekretarz Gminy w Milanówku. 

WOŚP w Milanówku zebrał ponad 97 tysięcy złotych. Ale tutaj nikt nie blokował działania Orkiestry przez lata.

Piotrze Raszyn tyle by nie zebrał, ale kto wie...? Za rok spróbujemy pobić rekord nie ten z Milanówka ale nasz a do pobicia jest 25 tysięcy. Wierzę, że damy radę... 

właśnie wróciłem z pod TVPiS, piękne słowa wielu ludzi które padły z mówicy, teraz czas czy zostaną one odebrane dobrze czy źle przez ludzi. 

i znalazłem coś takego na facebooku od znajomego...

Widzę że udostępniony przeze mnie post o PiS i Rydzyku żyje własnym życiem. Niektórzy się obrazili, niektórzy mają pretensję, inni gratulują. Oświadczam, że po prostu mam dość tego, co PiS zrobił w przestrzeni publicznej w ciągu lat swoich rządów. Mam dość Rydzyka, który poprzez swoje media sączy nienawiść, prymitywny nacjonalizm, fobię do każdej inności. Mam dość jego zachłanności wspieranej przez rząd mojego Kraju. Ludzie działający z namaszczenia PiS niszczą polskie dobro narodowe - Puszczę, polskie stadniny koni (Janów i Michałów to tylko spektakularny czubek góry lodowej), niszczą tak wspaniałe inicjatywy jak WOŚP, zawłaszczyli i zniszczyli niezależność polskich mediów publicznych, demolują system prawny i konstytucyjny. Za to wprowadzają populistyczne programy typu coś tam +, co sprawia że kupują sobie elektorat za jego własne pieniądze. Hołubią nacjonalistów i neofaszystów, mieniąc ich prawdziwymi polakami i patriotami. Doprowadzili do tego, że słowo patriotyzm kojarzy się z wygolonymi na łyso i wydziaranymi typkami w koszulkach z rtm. Pileckim, o którym nic nie wiedzą. Jestem egoistą i chcę mieć od tego draństwa święty spokój, przynajmniej w wirtualnej przestrzeni FB. To nie dzielenie ludzi - to instynkt samozachowawczy każący dbać o higienę psychiczną. Jeżeli ktoś, kto mnie zna od lat i wie kim jestem potrafi z powodu postu na fejsie obrazić się - to jego problem, nie mój. Kocham ten kraj i robiłem dla niego wiele, bo tak nakazywała przyzwoitość. Teraz też ciężko pracuję i mam nadzieję, że dokładam małą cegiełkę do budowy lepszej Polski. Dla dobra nas wszystkich i naszych potomków. Reszta to tylko hałas, którego mam dość...

zabrzmiało w Gdańsku, zabrzmi w całej Polsce, zabrzmi w Raszynie...

https://www.youtube.com/watch?v=4zLfCnGVeL4

Witaj ciemności, stara przyjaciółko
Znów przyszedłem z tobą porozmawiać
Ponieważ jakaś wizja, zakradając się cicho 
Zostawiła swe nasiona gdy spałem
I wizja, która została zasiana w mym umyśle
Wciąż pozostaje [żywa]
W dźwięku ciszy.

W niespokojnych snach szedłem sam
Wąskimi brukowanymi uliczkami 
W blasku ulicznej lampy
Postawiłem kołnierz, aby schronić się przed zimnem i wilgocią
Kiedy moje oczy przeszył błysk neonowego światła
Które rozdarło noc
i dotknęło dźwięku ciszy

W tym nagim świetle ujrzałem
Dziesięć tysięcy ludzi, może więcej
Ludzi, którzy rozmawiali nie mówiąc
Ludzi, którzy słyszeli nie słuchając
Ludzi piszących pieśni, którymi nigdy nie podzielą się ze światem
I nikt nie ośmielił się
Zakłócić dźwięku ciszy.

"Głupcy", rzekłem, "Nic nie rozumiecie
Cisza rozrasta się jak nowotwór 
Usłyszcie moje słowa, abym mógł was nauczać
Chwyćcie moje ręce, abym mógł was dosięgnąć''
Lecz moje słowa, jak ciche krople deszczu, opadały
I rozbrzmiewały echem
W studniach ciszy.

A ludzie kłaniali i modlili się
Do neonowego bożka, którego sami stworzyli, 
A znak rozbłysnął swym ostrzeżeniem
W słowach, z których się składał
Głosił, że słowa proroków są zapisane na ścianach metra
I klatkach kamienic

I szepcą w dźwiękach ciszy.

we wtorek 22-go stycznia sesja Rady Gminy Raszyn liczę, że nasi radni z PiS-u zachowają sie inaczej niż radni z miata Łódź i stawią się na samym początku by uczcieć minutą cisz pamięć Prezydenta Gdanska Pawła Adamowicza. No oczywiście Zaręba nie postąpli tak jak jego "guru" Jarosław i przypadkiem nie "zaśpi" na sesję. To co dziś pokazuje PiS nie oznacza wyciągnięcia ręk do zgody no a skoro nie widzą problemu, to niech później nie płaczą, bo kto sieje wiatr zbiera burzę. Mam nadzieję, że nikt tego nie uzna za moge nienawiści bo przy wystapieniach Kaczyńskiego z mówinicy sejmowej to ja swymi wpsami jestem niewinny jak niemowle.