RSS
czwartek, 12 lipca 2018

hmm będąc dziś w celach poznawczych naszej gminy czyli gdzieś na Dawidach zobaczyłem na chodniku ulotkę z "ludowym" Emilem. Nie uwierzycie ale Emil twierdzi, że dziś jest dzień Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej!!! Emilku a czy jutro będziesz na proteście w Warszawie o 13.00 na pl. Konstytucji czy Wójt z PiS-u w Raszynie ci zabroni? Na wsi Emilku akurat każdy dzień dziś jest wielką walką o przetrwanie. Ale co ty możesz o tym wiedzieć...? 

coś o sikorki 

Dziwnie to brzmi o tym przypominaniu od pochodzeniu Zaręby. Pamiętam jak wiele lat temu jego dzisiejszy zastępca Kucharski rozgłaszał, że w otoczeniu Iwickiego są ludzie, którzy nie powinni się do PiSu zbliżać, i właśnie gadał na Zarębę i to, że jest Cyganem. Niech Pan zapyta Iwickiego, to był na stadionie w czasie jakiegoś pikniku jak Iwicki był wójtem. Był Kucharski, Porowski i poseł Olszewski.

nie omieszkam zapytać tym bardziej przyda mi się potwierdzenie jego w przypadku gdyby Zaremba sobie wymyślił jakąś sprawę ze mną w sądzie o zniesławienie. Panie Zaremba od razu wybije panu ten pomysł z głowy PiS-owskiej. Jakie zniesławienie, chłopie za to, że ktoś się urodził Cyganem. Moim zdniem każdy kto jest Cyganem powinien być dumny ze swego pochodzenia tak samo jak Żyd... w końcu to potomek Narodu Wybranego z którego pochdził sam Jezus Chrystus. A być Cyganem też ma swoje zalety. A Zaremba już wie jakie. No ale żeby Kucharski ten Kucharski przeciw Zarembie. A ten go tak (ponoć) lubi, albo musi go lubić bo ma na swego szefa dobrego haka?  

a ciekawe co na to Kurier Rodzinny?

http://www.mkidn.gov.pl/pages/posts/zloty-krzyz-zaslugi-dla-piotra-iwickiego-8501.php

czy też zamieszczą zdjęcie na okładce?

UWAGA... Iruchna Iruchą a tym czasem dostałem od tajemniczego wielbiciela Wójta list do redakcji blogu w obronie Wieśka... Wieśka Zaremby Wójta (ponoć najlepszego). Nie wiem jak tu się odnieść do tekstu bo widać, że ktoś bardzo kocha naszego "gospodarza" Gminy. Bardzo chciałbym opublikować list w całości ale... jak to pisze autor po tym wszystkim co napisałem o tym "biedaku" to aż mi głupio.

zacytuję tylko jeden fragment... 

"... Proszę pana to nie prawda, że nasz wójt to TW jak pan sugeruje, a tym bardziej nie mógł on wyprzeć się pisu jak pan twierdzi w 2012 roku. Bo czyżby dostał dziś od Pana Prezydenta order?

... I nie może być Pan Zaręba żadnym cyganem bo to 100% Polak..."

pozwolę zauważyć że Zaremba zawsze był i będzie TW (tymczasowy wójt) lub jak wolicie tylko wójt. Co do wyparcie się PiS-u to tak jak ze św. Piotrem ponoć trzykrotnie zaparł się Pana a ten mu wybaczył i kazał pość owieczki Jego. No i może Duda nie zna historii z basenu raszyńskiego, bo gdyby znał to może mi pan wierzyć (PiS to nie Jezus i nie wybacza zdrady jak mafia) i krzyż byłby ale na drogę... A co do Cygna i 100% Polaka "prawdziwego polaka" oczywiście, to powiem tak, że poznałem kilku Cyganów i byli bardziej Polakami niż wielu takich co to się za nich uważa. A Zaremba... no cóż szanowny panie pozwolę się nie zgodzić z panem i wciąż potrzymuję jedno, że co jak co Zaremba umie idealnie robić to... cyganić. 

ktoś pomyśli, że jak wakacje to w szkole sie nic nie dzieje. No fakt, ale nie we wszystkich bo głównie w tym okresie trwają tam naprawy tego czego nie da się zrobić w czasie gdy szkołę "okupują" uczniowie. Jest też taka szkoła bliska sercu naszego Wójta gdzie jak to pisze Kaiper (płci brzydkiej) "robota wre"... czyli niech się mury pną do góry, podaj cegłę... skocz po piwo itd, itd. Ogólnie Wiesiu twoje zdrowie i oby nam się. A więc jak donoszą zaprzyjaźnione sikorki ze szkoły to pani dyrektor zwana pieszczotliwie od swego imienia Iruchną zatrudnia już swoich w szkole na Ładach. Hmm a gdzie tu zgoda i przyzolenie Borsuka, przecież on nie powiedział ostatniego słowa (znaczy butelki pustej nie odstawił). No chyba, że już Iruchna czuje się panią w szkole i... może zatrudnić swoją córkę na stanowisku psychologa szkolnego. A skoro tak to znaczy, że Borsuk już się nie liczy choć nie słyszeliśmy panie Zaremba nic o konkursie na dyrektora szkoły. A może... mogę już śmiało powiedzieć, że to będzie konkurs numer 9-ć jaki przepowiem i już wiem (znaczy gratuluje) Iruchnie jego wygrania. Ciekawe jakie wymogi wpiszą w konkurs by mogła właśnie ta kandydatka wygrać? Przypominam, że w konkursie na dyrektora naszej kultury wpisali by kandydat posiadał prawo jazdy kategorii B. Choć moim zdaniem powinni wpisać posiadanie jaj bo tu wiem, że Ela Kuczara by konkurs wygrała bez żadnego problemu. No cóż jaja posiada do dziś, ale za to nie posiadała prawa jazdy kat. B. 

tak więc uwaga panie B. (były dyrektorze szkoły w Ładach) jak pan sam widzi "...kolega kolegę pierdolną pepegiem..." a więc dziś proponuję wypić za zdrowie Iruchny i wygranego konkursu na dyrektora szkoły przez panią w/w. A pani tej mogę zadedykować coś dla Irenki... ale nie od siebie a od "tajemniczego" (ale nie dla mnie) wielbiciela jej wdzięków.

https://www.youtube.com/watch?v=bjPobZ5Yxa8

środa, 11 lipca 2018

BRAWO CHORWACJA!!!

tak się składa, że prawie codziennie nawet dwa razy jestem koło Auaterii bądź przejeżdżam koło niej autem i zaciekawiła mnie nowa metoda renowacji zabytku która ponoć miała już ruszyć. Mam nadzieję, że nie mieli na myśli to iż przez kilka miesięcy będę w niej (do jesieni - pory deszczowej w Polsce) potwierane okna, tylko w jakim celu? Już nie będę przypominał i kopał leżącego Zaremby iż miała ona być oddana po ów renowacji 30 maja do użytku mieszkańców gminy. 

swoją drogą panie Wójcie Zaremba jak donoszą sikorki to ów firma co to ma niby prowadzić renowację największego zabytku w Gminie Raszyn to jakaś dziwna firma. Ponoć już raz remontowali jakąś słynną dzwonnicę przy placu gdzie stoi Zamek Królewski w Warszawie, ponoć po roku coś było tam nie tak z tą ich "pracą". No ale wierzę, że to jedynie plotki i o naszą Austerię mogę być spokojny. Bo wie pan bardzo dobrze, że kto jak kto ale ja przyglądam się temu bacznie i jak to mówią budowlańcy spierdolić tego nie pozwolę, a ten co za to zrobi może mi pan wierzyć z Raszyna na taczkach zostanie wywieziony. Tak więc wierzę, że taki BOB Budowniczy jak pan też nie pozwoli by skończyło się to fuszetrką. Jak na razie widzę, że wietrzą zabytek... ale może ja się nie znam i tak być musi. I wierzę, że plotką jest to iż firmie co to niby wygrała konkurs na renowację nie grozi żadne bankructwo? 

wtorek, 10 lipca 2018
jak Wiesiek z Wieśkiem...

a teraz UWAGA!!! coś w obronie Wieśka Borsuka byłego dyrektora szkoły w Ładach, którego jak się okazuje inny Wiesiek (no wiecie co). Otóż Wieśkowi temu pierwszemu obiecali, że już po wszystkim (czytaj jak się sękler uspokoi) to go przywrócą, a tu... niespodzianka. 

http://www.bip.raszyn.pl/?a=12903

Wiesiu Zaremba gdzie konkurs na dyrektora szkoły tak tylko zapytam? Już nie wspomnę o tym, że Wiesiek Borsuk bardzo pana pozdrawia, hmm i żeby pan słyszał jak on pana wielbi u siebie na wsi. 

nigdy nie przypuszczałem, że będę bronił Borsuka, ale w tym przypadku chłop ma rację jak się mu coś panie Zaremba (i wiem co) obiecało to jak się jest człowiekiem honoru to się słowa dotrzymuje. Ja też coś obiecałem przy świadkach w temacie pana i tego drugiego co to zaczynał od noszenia za panem POrosolki i możecie mi obaj wierzyć słowa dotrzymam. 

tak więc Wiesiu Borsuk nie dawaj się w tym przypadku jestem z tobą. Jak masz odwagę to zapraszam na sesję najbliższą i jak masz jakiś żal do byłego kolegi Wieśka to powiedz mu to przy Radzie Gminy. A tu dla ciebie nauczka na resztę życia. Pamiętasz powiedzenie jak to "kolega kolegę pier****ął pepegiem"? Co to pepeg to wiesz jako dyrektor szkoły a co to "kolega" chyba nie muszę tłumaczyć? 

świat obiegła wiadomość jak to nasz tzw (p)rezydent skaładał wiązankę na jakimś polu ku upamiętnienia Wołynia... następnie stał na Mszy w kościele jakoś tak bardzo "zmęczony" całym tym składaniem. Czyżby zaraził się jakimś "wirusem filipińskim"? Oczywiście o tym nie można mówić ale jak świat zobaczył nawalonego Kwaśniewskiego to do dziś jeszcze komentują to w Polsce. No cóż widać jednym wolno innym nie... Choć nie ma nigdzie powiedziane, że (p)rezydent nie może. On też Polak a ten nie kaktus i pić musi. 

poniedziałek, 09 lipca 2018

na facebooku właśnie napisała mi pewna sikorka (dane do wiadomości blogu) "gdzie moje komentarze co do naszego kolegi Chmielewskiego"? Hmm co do kolegi to jak coś byłego a jak rozumiem to chyba ma sikorka jakieś nowe rewelacje co do w/w. Choć nie wiem czy wie coś więcej niż ja wiem. No ale skoro jest tak ciekawa to ja chętnie napisze, że na życzenie tej a tej sikorki i w sądzie spotkamy się już razem Chmielewski, podpuszczająca sikorka no i ja wykonawca woli sikorki. Bo tak się składa, że chyba wielu by chciało wiedzieć ale powiedzieć już boją się strasznie. Zapewniam was, że wszystko w swoim czasie się dowiecie bo akurat znów byłemu koledze się zbiera, ale dziś o tym nic więcej...