RSS
piątek, 20 kwietnia 2018

no proszę jest i wierszyk na urodziny od patrzącego.z.boku choć ja bym powiedział, że pod ten wierszyk dobrać jakis dobry bit i można na dożynkach zarapować tekst...

Walczy sęk o swą wioskę rano, we dnie, nocą,

kiedy inni w tym czasie przyjemnie się pocą.

Popoć się Grzegorzu z którąś z parafianek,

rybianką, dawidzianką czy kobietą z Janek.

Zawalcz o 500 z plusem, za czwórkę emeryturkę,

wykorzystaj panującą rozdawczą kulturkę.

Nie wystarczy jeden Grześ, by ocalić całą wieś

powiem szczerze to miłe, że jak co roku ktoś pamięta... nie pamieta tak o Zarembie jak o mnie. I chyba coś w tym jest? Dzięki patrzący vel patrząca (jak twierdzi k_j_wojtas) 

gdyby dziś się komuś zechciało odetchnąć świeżym powietrzem i udać się do lasu (np w Magdalence/Sękocinie) na spacerto niech uważa. Nie bynajmniej na kleszcze ale by się nie naciął na "prawdziwych polaków" świętujących urodziny adolfa h. 

przypomnę aferę z zeszłego roku jak TVN przyłapał kolegów z DiN na takich urodzinkach. A więc nie daj Boże nie reagujcie bo dla stacji telewizyjnej skończyło się to inaczej niż powinno. Dziś TVN ma za to problemy (bo przeszkodzili w urodzinkach) a nie ci co w nich uczestniczyli. 

czwartek, 19 kwietnia 2018

i co wy na takie życzenia? 

http://melmarek.blox.pl/2018/04/Urodziny-najpopularniejszego-blogera-Daszynskiego.html

Marku dziękjuję ale chyba się nie spełnią do końca bo wielu zrobi wszystko by do Rady Gminy mnie nie dopuścić bo wiedzą, że dużo bym prawdy tam ujawnił. Ale powiem ci szczerze, że tobie życzę być może spróbował i być może masz szanse większe ode mnie. Poza tym Rada Gminy powinna zostać bardzo odmłodzona, a ty wiekiem pasujesz tu jak najbardziej. 

hmm...

https://www.wprost.pl/10118245

nie wiecie przypadkiem kogo ma na myśli?

a co do gazety to powiem wam, że serce Raszyna czyli obie strony Raszyna jak i Rybie już gazetę mają w swoich skrzynakch. No może nie ma tam aż tylu "sukcesów" Zaremby jak w Kurierze Rodzinnym ale coś zawsze ciekawgo znajdziecie. Więc tym bardziej do lektury zapraszam a mój artykuł (co to tak wystarszył świetliczankę Kaiper wczoraj) jest na stronie 13... może jakiś komentarz? 

w kolejnym numerze też coś obiecuję w innym temacie...

a co nie dziś ubawiło z polityki tej z najwyższej półki... Otóż ponoć minister Szyszko ten od cięcia puszczy przyznał dziś rację, że było to przestępstwo i zamierza szukać teraz winnego. Hmm pewnie długo ten (bez)mózgowiec PiS nie będzie musiał myśleć i uzna, że to wina Tuska. 


dziś będąc też z gazetą koło domu (dane do wiadomości blogu) dawnej nauczycielki od matematyki z podstawówki... widząc panie Anię Siczek próbowałem zagadać. Oczywiście z racji wieku nie poznała mnie ale gdy przypomiałem się iż byłem sąsiadem vis a vis pani Siczek stwierdziła, że jednak z łobuziaka wyrosłem na dobrego człowieka. No widzi pani... ludzie tak już mają jedni z łobuziaków stają się dobrzy a inni wręcz odwrotnie...

p.s. a tę szybe którą zbiłem wtedy z procy to nie ja... to proca. I oczywiście przepraszam. Mam też nadzieję, że pani gazeta będzie się podobała, choć może moj artykuł o blogosferze nic jej nie powie, ale za to inne już tak.  

a co do Titanica tak się składa, że dziś są moje urodziny... i to cieszy, smuci zaś wiek który przybliża mnie do magicznej 50-tki. Ale ponoć nie ma się co bać bo życie zaczyna się właśnie po tej 50-ce tak bynajmniej zawsze mawiał Wiesiek dyrektor sięgając od razu po drugą... 

dziś też dostałem sporo sms-ów z życzeniami jak i tych pisanych na facebooku (odpowiem wieczorem). Ale dziś te przekazane telefonicznie jak i sms-em bawiły od rana. Kolega życzył mi właśnie szczęścia a nie zdrowia bo na Titanicu właśnie wszyscy zdrowi byli tylko im szczęścia zabrakło. Zaś pewna sikorka (dane do wiadomości blogu) przekazała życzenia chyba najbardziej zabawne... "zdrowia szczęścia, pomarańczy niech mi Zaremba jak mu zagram tak zatańczy"... Mam nadzieję, że spełni się już niebawem. I zatańczy choć może powiedzieć, że nie umie. Ale ludzie z jego pochodzeniem mają ponoć taniec we krwi i nie tylko...

no ale co do urodzin to już teraz dziękuję wszystkim... Mam nadzieję, że na Forum Gminy Raszyn jakiś wierszyk jak co roku dostanę dziś w prezencie. 

a w gazecie "Nasza Strefa" polecam całą do przeczytania ze zrozumieniem. Mam nadzjeję, że zwrócicie uwagą na stronę 13 jak i 2 gdzie jest ciekawy artukuł z Kurierem Rodzinnym w tle. Mam nadzieję, że autor będzie pamietał by co miesiąc bawić nas tym co w ów kurierze jego tak bardzo poruszyło... Czekam na więcej już dziś.

poza tym idąc dziś ulicą Sokolnickiego napotkałem sołtysa Grocholic jak rozwoził z EKO rachunki za wodę. Oczywiście przekazałem gazetę do ręki (zawsze jest pewność, że przeczyta a nie wyrzuci). Dziś wszyscy spotykani dostawali w ten sposób gazetę. Oczywiście sołtys to nie ktoś pierwszy napotkany więc dorzuciłem jeszcze kilka słów i... spootkała mnie miła niespodzianka bo ów sołtys podziękował i pogratulował dobrych tekstów w gazecie. Mam nadzieję, że mówił szczerze. Ponoć już wczoraj czytał. Oczywiście nikt oficjanie się nie przyzna do tego przed Zarembą czy RED. Kuriera Roidzinnego iż gzaeta ta bije na głowę ów Kurier. Tak więc panie sołtysie Andrzeju proszę bardzo może pan coś napisze prawdy o władzy raszyńskiej, nie ma co się bać władza ta już się kończy i trzeba będzie spojrzeć prawdzie w oczy. Im szybciej uciekniecie do szalupy z tonącego statku tym lepiej dla was, proszę pamietać, że na Titanicu tylko ci co pierwsi zeszli ci przeżyli...


dziś roznosząć dalszą część "Naszej Strefy" miałem ciekawe spotkania z mieszkańcami Raszyna II. Tak się składa, że mieszkańcy poprosili mnie jak ujrzeli, że gazeta jest naszą raszyńską by za jej pomocą przekazać Wójtowi by w ten weekend przeprowadził bieg raszyński ulicami 19-go kwietnia od początku do końca, ulicą cienistą (mała uliczka) od Sportowej do Nadrzecznej, Grocholicką ale tak by zahaczyć jeszcze o skrzyżowania al. Krakowskiej z Młynarską/Słowikowskiego. A konkretnie chodzi o syf na tych ulicach jak i leżące na uicy potłuczone butelki. Już dwóch "zadowolonych" czytaj wku***nych mieszkańców chce iść do Zaremby po kasę za przebite opony w samochodach. Tak więc potwierdzam bo sam jak chodzę i roznoszę gazety to widzę tę "wizytówkę" naszej gminy. Szczególnie właśnie przy al. Krakowskiej koło młyna. No syf panie Zaremba podobny do tego na pana ulicy "Wielkiego Żółtego Ptaka"... Tak więc mieszkańcy czekają by bieg odbył się na tych ulicach a ja powiem nie ukrywając tematu bierz się pan za sprzątanie Gminy Raszyn ale to szybko bo mieszkańcy pana posprzątaja jesienią (nie groźba a dobra to rada). Tak więc jestem za tym by bieg raszyński odbył się tym razem na terenie całej gminy... a "w tym sęk..." będzie mu patronował